Na prijedlog v.d. predsjednika SNSD-a Banjaluka, Gorana Maričića, Zlatni grb dobiće i Humanitarna organizacija “Srbi za Srbe”.
Na današnjoj sjednici Komisije za izbor i imenovanja, usvojen je i prijedlog potpredsjednika Skupštine Grada Banjaluka Saše Čudića da se ovo prestižno priznanje posthumno dodijeli i grčkom svešteniku, protojereju stavroforu Ermolaosu Masarasu.
Zlatni grb Grada Banjaluka dodjeljuje se za izuzetan doprinos u razvoju grada, njegovanju odnosa sa drugim gradovima, postignute vrhunske rezultate i uspjehe u oblasti privrede, nauke, kulture, umjetnosti i sporta.
– Mi smo u Komisiji svoje utvrdili, sad sve to ide na Skupštinu grada, pa bi se na narednoj sjednici trebalo o tome i glasati. Sve je prošlo korektno, jedino mislim da bi se pravila nominovanja trebala promijeniti. Možda da samo prepišemo kako to radi Grad Beograd. Ovako svjedočimo svakakvim prijavama, čak se i neke porodice nominuju za prestižne nagrade, što ponekad izgleda malo neozbiljno – kaže za BL portal Marinko Umičević, odbornik SNSD-a i član Komisije za izbor i imenovanja, nagrade i priznanja.
Podsjetimo, prošle sedmice je Komisija donijela odluku da ovogodišnji dobitnik najznačajnije nagrade, Ključ grada Banjaluka bude nekadašnji gradonačelnik Dragoljub Davidović.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.