Oblaci i povjetarac mnoge su Banjalučane jutros obradovali, a neke i podstakli da, nakon jučerašnje paklene vrućine, jutros u prijatnoj hladovini, odspavaju malo duže.
Iz Hidrometeorološkog zavoda RS lijepe vijesti i još ljepše prognoze, bar za sad.
– Osvježilo je, stvarno, u Banjaluci će do kraja dana biti umjereno oblačno, a temperatura vazduha mnogo ugodnija nego juče, kada su zabilježene rekordne junske temperature na našim prostorima – kaže za Srpskainfo meteorologinja Milica Đorđević, načelnica Odjeljenja bdijenja Republičkog hidrometeorološkog zavoda RS.

Ona dodaje da će i za vikend biti sunčano, ali bez vrućina. Dobro, ne baš cijelog vikenda, ali do pred kraj.
-Sutra očekujemo temperature oko 30 stepeni, uz malo oblaka i malo povjetarca, ali već u nedjelju se u Banjaluci očekuju temperature oko 33 stepena, a u drugim krajevima Srpske i do 35 stepeni. To će biti početak novog toplotnog talasa, koji nas čeka naredne sedmice – zaključuje Milica Đorđević.
Dakle, mali predah, pa opet vreline! Banjalučani to treba da imaju na umu i da pripaze na raspored dnevnih aktivnosti, da se, kad god je to moguće drže hlada ili palža uz Vrbas. I da očiste filtere na kućnim klima uređajima, ako to već nisu učinili. Trebaće im.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu