Kažu da je situacija bila slična i prošle godine u ovo doba i da im nije jasno u čemu je stvar.
– Komarci su kao rode, uveće ne smijemo izviriti iz kuće. Prava najezda. Ni djecu ne puštamo napolje izujedaće ih – kaže jedan mještanin.
U Motikama se pitaju da li je za najezdu komaraca “kriv” krajolik, jer kroz naselje teče potok, a ima i mnogo šumaraka, livada i šikara, ili se možda dezinskecija ne obavlja jednako u svim naseljima.
-Ne sjećam se kada su ovdje posljednji put zaprašivali komarce i da li je to uspjelo, ali nešto se preduzimati mora. Stvarno nam zagorčavaju život – kategorični su mještani.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.