Banjaluka

ČISTO LICE GRADA Proljećno uređenje krenulo od centra, akcija se nastavlja po naseljima

Počelo je proljećno uređenje grada, a sve nadležne ekipe pojačale su aktivnosti na više lokacija u gradu.

ČISTO LICE GRADA Proljećno uređenje krenulo od centra, akcija se nastavlja po naseljima
FOTO: GRAD BANJLAUKA

Kako je najavljeno, već prve sedmice velike akcije „Čisto lice grada“ najviše aktivnosti biće realizovano na području užeg centra grada, a odatle ekipe će svake sedmice imati u fokusu drugo naselje.

Tako su ekipe orezivale stabla u drvoredima u Ulici Milana Tepića i dekorativno drveće i grmlje u parkovima u užem centru grada, čistile dječija igrališta, sakupljale nepropisno odložen otpad, a tokom noći nastaviće se sa pranjem ulica u centru. Uz ove aktivnosti, nadležne službe rade na krčenju i čišćenju obala Vrbasa kod Gradskog mosta.

Nakon sedmičnih aktivnosti po naseljima, biće organizovane i završne aktivnosti zajedno sa sugrađanima tamo gdje izraze interesovanje. Stoga su i ove godine pozvane zajednice etažnih vlasnika, škole, vrtići i svi zainteresovani sugrađani da budu dio akcije i da zajedno doprinesemo ljepšoj slici našeg grada.

Pročitajte još

U narednim danima u funkciju će biti stavljeno i reciklažno dvorište na lokaciji autobuskog terminala na Malti, gdje će sugrađani imati priliku da besplatno odlože krupni otpad iz domaćinstva.

Podsjećamo, akcija „Čisto lice grada“ započela je u petak postrojavanjem svih vozila i timova, koji će učestvovati u samim aktivnostima, koje i ove godine obuhvataju čišćenje i pranje saobraćajnica i javnih površina, iscrtavanje (saobraćajna signalizacija), sanaciju deponija, postavku i sanaciju komunalne opreme, košenje, uređenje zelenih površina, orezivanje stabala, popravke javne rasvjete, uklanjanje kabastog otpada iz domaćinstava, komunalno-inspekcijski nadzor i dr.

Sve prijedloge i sugestije u vezi sa aktivnostima koje bi se mogle realizovati u njihovom naselju, sugrađani mogu uputiti putem elektronske pošte na adresu: [email protected].