Branislav, koji je nedavno diplomirao na Akademiji umjetnosti u Banjaluci, svoj put posvećuje pomoći Кosovu i Metohiji, za porodicu Кrstić, školu “Blagoje Radić” i Manastir Svetog Spiridona.
Branislav će na svom humanitarnom hodočašću noćiti u konacima i na otvorenom, a posjetiće 20 manastira, od Fruške gore do Hercegovine.
– Put traje 20 dana i obuhvatiće sela, gradove, planine, šume i rijeke koje Branislav treba da pređe. Dokumentovaće ga video-zapisi i svjedočenja, sa željom da ovaj hod postane inspiracija mladima – da se pokrenu, da traže, da vjeruju. Jer snaga nije u diplomi, tituli, niti u položaju – već u hrabrosti da se postane, ostane čovjek – navodi se u saopštenju.
Hodočašće je humanitarnog karakter, u saradnji sa organizacijom “Svi za Kosmet”.
– Ovaj put je podvig hrabrosti. Da se krene. Da se ide. Da se dođe do kraja. On je podvig potrazi. I vjeri da ćemo sami sebe naći. I povjerenju da je ono što nađemo dobro. I hrabrosti da se to dobro prihvati – jer smo na tom kraju, mi sami na početku – poručio je Aleksić.
Kako se dodaje u saopštenju, u tišini svetinja će tražiti odgovore.
– U razgovorima s duhovnicima, ali i sa seljacima, putnicima i slučajnim prolaznicima – sabiraće priče i iskustva kao dijelove koji treba da upotpune mozaik njegove sopstvene duše i identiteta – navodi se u saopštenju.
Aleksić je svoju najznačajniju ulogu do sada ostvario u predstavi “Švabica” Narodnog pozorišta Republike Srpske, za koju je dobio nagradu za najboljeg mladog glumca, a i nagradu za najboljeg glumca večeri na Festivalu “Dani Zorana Radmilovića”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.