Incident se dogodio u utorak, 26. jula, u selu Piproli u okrugu Šahdžahanpur kada je porodica vršila posljednji obred za Kubera Gangvara koji je preminuo prirodnom smrću u 61. godini.
Jedan mještanin je kasno te večeri obavijestio porodicu da su trojica muškaraca odnijela glavu sa lomače za kremiranje.
Gangvarov sin Višal žalio se policiji koja je krenula u potragu za osumnjičenima i odnesenom glavom.
Policija navodi da je jedan okultista rekao trojici osumnjičenih muškaraca da ukradu lobanju radi vršenja rituala crne magije kako bi ih učinio bogatim, javio je “Sputnjik”.
– Optuženi su identifikovani kao Upendra, Surendra Kumar i Manodž – svi u tridesetim godinama. Iako su Upendra i Manodž uhapšeni, Surendra je i dalje na slobodi. Oni su kažnjeni zbog neovlašćenog ulaska, krađe i povrede vjerskih osjećanja – izjavio je dodatni nadzornik policije Sandživ Kumar Bajpaj za novinsku agenciju IANS.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu