Nesrećna djevojka se uplašila i pokušala da pobjegne, ali je nažalost izgubila ravnotežu i pala sa visine u vodu. Prijatelji su odmah podigli uzbunu, a na lice mjesta su izašle dvije vatrogasne ekipe.
Takođe, na teren je izašla i ekipa Hitne pomoći kako bi pružili podršku spasilačkim ekipama. Ubrzo su pronašli djevojku koja je bila već mrtva. Pokušali su da je reanimiraju, ali su nažalost napori bili uzaludni.
– Nažalost, uprkos naporima medicinskog osoblja, osoba je proglašena mrtvom. Žrtva je ženskog pola, stara 18 godina – glasilo je u saopštenju spasilačke ekipe.
“Lijepa dušo! Pamtićemo te kroz molitve dok se divimo nebu”, jedna je od izjava ožalošćene porodice i prijatelja upućena lijepoj Andrei.
Cijela zajednica, nastavnici, porodica i prijatelji žale zbog ovog velikog i izenadnog gubitka.
– Sa dubokom tugom objavljujemo da je preminula naša draga učenica Andrea Kristijana Oane iz 11 razreda. Sjećanje na njeno svijetlo lice, topli osmijeh i dobru dušu, ostaće zauvijek u našim srcima. Tu smo, kao podrška ožalošćenoj porodici i svima onima koji su je poznavali i voleli. Neka je Bog upokoji”, poručili su predstavnici gimnazije koje je pohađala mlada djevojka.
– Andrea, draga moja koleginice…tiha, sa svojim bistrim plavim očima i plavom kosom koja je kao da je hvatala svetlost gde god da je išla. Visoka, graciozna, sa blagim glasom i stidljivošću koja nije skrivala slabost, već ogromnu unutrašnju lepotu. Oni koji su imali sreće da je bolje upoznaju, otkrivali su toplu, nežnu i neverovatno punu ljubavi osobu. Bilo je nemoguće ne zaljubiti se u njenu dobrotu i svetlost. Sanjala je da postane glumica, i bila je umetnica celim svojim bićem… zaljubljena u crtanje, u lepotu života, u priče i emocije. Njen svijet je bio pun boja i osetljivosti. Njeno tragično napuštanje ostavilo nas je s ogromnom prazninom. Nedostaje nam u svakom trenutku. Nedostaje nam njen stidljiv osmeh, njen umirujući glas, njeno prisustvo koje je činilo sve lepšim. Lagan put, prelijepa dušo! Sećaćemo te se u svakom crtežu koji nam je oduzimao dah… sećaćemo te se u molitvama i gledajući u nebo! – jedna je od poruka.
“Jedno mlado srce je prestalo da kuca, jedna velika duša se uzdigla ka nebu, ostavljajući za sobom ogromnu prazninu. Neka je Bog odmori u miru”, nadovezivali su se porukama, prenosi Telegraf.
“Andrea, draga moja, ostaje za tobom beskrajna tuga… i zaštitnička svetlost tvog anđeoskog prisustva. Zahvaljujući učenicima poput tebe, mnogi profesori se zaista osećaju oplemenjeno. Neka tvoja blaga duša počiva u miru”, oglasili su se i profesori gimnazije koju je pohađala.
“Andrea, prelijepa, topla i stidljiva duša, koja je dotakla naša srca. Hvala ti što si postojala… Neizmerno ćeš nam nedostajati. Neka te Bog primi sa svoje desne strane i podari ti večni mir i svetlost…”, nizale su se objave u pomen mlade devojke.
Policija iz Harghite nastavlja istragu u ovom slučaju kako bi se tačno utvrdile okolnosti pod kojima se tragedija dogodila.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu