Umjesto da Grad daje sredstva, ta sredstva su obezbijedili donatori. Pri tome, svaki donator, svaka porodica, svaki čovjek koji se dobrovoljno odlučio da pokloni parku skulpturu u obliku ćiriličnog slova, imao je priliku da vidi maketu skulpture, da odluči koje slovo će da izabere, da vidi od kog materijala će biti napravljeno, gdje će biti postavljeno i slično, navodi se u saopštenju.
Dakle, kako tvrde, sve na dobrovoljnoj bazi. I to nije prvi put.
– Više od 300 projekata radilo se i radi se zajedno sa udruženjima građana, kao i sa privrednicima koji su društveno odgovorni i koji žele da svom gradu doniraju sredstva kroz razne projekte. Tako su napravljeni brojni sportski tereni, dječija igrališta, a da ne govorimo o partnerstvu sa udruženjima građana kroz servis centre za brigu o djeci i licima sa poteškoćama u razvoju – ističe se u saopštenju.
Dodaju kako su „insinuacije gospođe Trivić potpuno neosnovane i neargumentovane, što samo pokazuje da nije upoznata sa stavkama koje su sasvim uobičajene u svim demokratskim lokalnim zajednicama.”
Podsjećamo, Jelena Trivić je podnijela krivičnu prijavu protiv Draška Stanivukovića i njegovog savjetnika Vedrana Francuza, jer su, kako ona kaže, oštetili budžet Banjaluke nabavkom ćirilčnih slova u parku na lokalitetu Kupusište.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu