U cilju zaštite istrage, nije potvrđeno da li je uzeta izjava od Amira Pašića koji nije bio odmah saslušavan jer je bio zadržan u bolnici.
Pukom srećom preživio
Jasiki u Mehičeviću je u međuvremenu određen jednomjesečni pritvor koji im je predložen zbog opasnosti od uticaja na svjedoke, prikrivanje dokaza, opasnosti zbog ponavljanja krivičnog djela i zbog opasnosti da bi boravkom na slobodi osumnjičenih moglo doći do uznemiravanja javnosti.
Tužiteljica je na ročištu navela da je u pravcu Pašića ispaljeno više hitaca iz više pravaca čak i u momentima kada se udaljavao iz bašte, a što je moglo ugroziti ostale prisutne. Ona je u prijedlogu za pritvor iznijela argumentaciju da se radilo o umišljaju te da se može zaključiti da su osumnjičeni došli da ubiju Pašića, koji je pukom srećom preživio.
Amir Pašić je u pucnjavi zadobio povredu na glavi te prostrijelne rane na rukama i nozi.
Izvod iz zapisnika
Više detalja se nije moglo dobiti o trećem pištolju koji je navodno naknadno pronađen na licu mjesta.
Advokat Beglerović koji zastupa Jasiku, na prošlom ročištu za pritvor naveo je da se iz zapisnika s lica mjesta vidi da je pronađeno više čahura kalibra 7,65 milimetara i jedan metak nepoznatog kalibra, ali da se ne navodi čiji je to metak, piše Avaz.
– Imamo neposredna saznanja da je vršen još jedan uviđaj. Svjedoci su rekli da je nađen još jedan NN pištolj. Smatramo da to može biti samo pištolj Amira Pašića- rekao je Beglerović.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu