Banjaluka

Čitajmo zajedno, put oko svijeta, tinejdžerski razgovori: Počinju kreativne radionice u Dječijoj biblioteci "Borik" u Banjaluci

Kreativne radionice Dječije biblioteke "Borik" počinju sa radom u oktobru u Banjaluci.

Čitajmo zajedno, put oko svijeta, tinejdžerski razgovori: Počinju kreativne radionice u Dječijoj biblioteci "Borik" u Banjaluci
FOTO: PRIVATNA ARHIVA/RAS SRBIJA

Pripremljeno ih je više, a traju tri mjeseca u jesenjem periodu, od oktobra do kraja decembra i tri u proljećnom periodu, od marta do kraja maja.

Kako je rečeno, radionica “Narodno blago” namijenjena je za djecu od četiri do osam godina.

– Istražujemo narodnu književnost i običaje, čitamo pjesme i bajke, riješavamo pitalice i zagonetke. Upoznajemo se sa srpskim predanjima i tradicijom. Sa djecom radi Sanja Ivanović, profesor srpskog jezika i književnosti, a održava se ponedjeljkom od 18 do 19 časova – navedeno je iz biblioteke.

Radonica “Čitajmo zajedno” prilagođena je za djecu uzrasta od 9-14 godina i namijenjena je za one koji vole da čitaju. Kako navode iz bibiloteke, tokom radionica biće razgovarano o omiljenim naslovima i autorima, analiziraće se odabrana djela, predlagaće se novi naslovi, takmičiće se, odnosno igraće se kvizove, asocijacije…

Za djecu od četiri do sedam godina namijenjena je radionica “Mali prirodnjaci”. Radionica je edukativnog i zabavnog karaktera, razvija znanje i maštu, upoznaje djecu sa tajnama prirode, životinja i biljaka. Sa djecom radi bibliotekarka Bojana Lučić, profesorka ruskog i srpskog jezika i književnosti, a održava se utorkom od 18 do 19 časova.

“Put oko svijeta” je za djecu od sedam do 11 godina. Radionica je edukativnog i zabavnog karaktera, razvija strast ka putovanju, nova saznanja, upoznaje djecu sa drugim kulturama i običajima. Održava se utorkom od 19 do 20 časova, a sa djecom radi bibliotekarka Bojana Lučić, profesorka ruskog i srpskog jezika i književnosti.

Pročitajte još

Radionica za predškolce namijenjena je za djecu od tri do sedam godina. Tako će četvrtkom od 18 do 19 časova biti čitane knjige, ilustrovane priče, pjevane dječije pjesme, a igraće se i starih dječijih igara. Kako je navedeno, sa djecom radi bibliotekarka i književnica Mr Aleksandra Čvorović.

Dramsko-recitatorska radionica je za djecu osnovnoškolskog uzrasta zainteresovanu za glumu i recitovanje. Kroz pripremu predstave inspirisane književnim djelom, djeca imaju mogućnost da razviju svoje talente u saradnji sa književnicom i bibliotekarkom mr Aleksandrom Čvorović, a održava se četvrtkom od 19 do 20 časova.

Radionica “Tinejdžerski razgovori” predviđena je za predpubertetski i pubertetski uzrast od 11 do 15 godina.

– Razgovaraćemo o samopouzdanju, konfliktima, odnosima sa okolinom, problemima, anksioznosti, autodestruktivnim ponašanjima… Voditeljka je mr Aleksandra Čvorović, savjetodavni terapeut TA. Prvi termin je 7. oktobar, a održava se jednom mjesečno, subotom 12-14 časova. Radionica je besplatna, a potrebno se prijaviti – kažu iz Dječije biblioteke.

Radonica “Pitajte logopeda” je informativnog tipa, namijenjena djeci koja imaju problema sa izgovaranjem određenih glasova, kao i njihovim roditeljima. Voditeljka je master diplomirani defektolog logoped Ivana Kostić. I ova radionica je besplatna i održava se jednom mjesečno. Prvi termin je 21. oktobar, subotom u 12 časova.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu