Društvo

Članovi AK Prnjavor u 2019. osvojili 235 medalja

Članovi Atletskog kluba Prnjavor u toku 2019. osvojili su 235 medalja, od koji su 103 bile zlatne, 77 srebrne i 55 bronzane, predstavljeno je sinoć na tradicionalnom godišnjem druženju nazvanom “Veče atletike”.

Za najbolje atletičare kluba u 2019. proglašeni su Jelena Gajić i Milan Vidović.

Gajićeva je rekla da je prošla godina bila jedna od najuspješnijih sezona u 11 godina dugoj atletskoj karijeri.

Ona je zahvalila Atletskom klubu Prnjavor, jer joj je omogućio nastupe na svim velikim takmičenjima, kao i treneru Vladimiru Jakovljeviću bez koga, kaže, ne bi mogla ostvariti sve rezultate.

Jelena Gajić

Gajićeva je najavila nastupe na nekoliko atletskih mitinga u februaru, na dvoranskoj Balkanijadi, kao i pokušaj ostvarivanja norme za Evropsko prvenstvo u Parizu.

Predsjednik kluba Željko Petrović rekao je da je ovo bila najuspješnija godina do sada po broju medalja, posebno po osvojenim prvim mjestima.

Imali smo 103 zlatne medalje, što je fenomenalan rezultat za klub i opštinu. Jelena Gajić je na seniorskoj Balkanijadi, poslije 15 godina, osvojila drugo mjesto na 800 metara što je veliki lični i uspjeh kluba – istakao je Petrović.

On je napomenuo da su u klubu zastupljene sve uzrasne kategorije takmičara – od cicibana do seniora.

– Na ekipnim prvenstvima Republike Srpske i BiH zauzevši druga mjesta pokazali smo pravi kvalitet i da imamo veliki potencijal – istakao je Petrović.

On je nedavno na 65. Izboru sportiste Republike Srpske proglašen za najboljeg sportskog radnika Republike Srpske, što se poklopilo i sa proslavom 20 godina od kako je nastupio na Olimpijskim igrama u Sidneju.