Politika

Čović o formiranju vlasti: Razgovori sa "osmorkom" idu u pravcu koalicije

Predsjednik HDZ BiH Dragan Čović izjavio je da razgovori sa strankama "osmorke" idu u pravcu formiranja koalicije i da HDZ BiH sa ovim partnerima ima mogućnost da do kraja decembra završi formiranje izvršne vlasti.

Čović o formiranju vlasti: Razgovori sa "osmorkom" idu u pravcu koalicije
FOTO: SRNA

Uspjeli smo napraviti snažan iskorak oko načela, programskog zajedničkog djelovanja na svim nivoima vlasti u BiH, koje je pokrivao ovaj ciklus izbora, rekao je Čović, prenosi Hrvatski medijski servis (HMS).

Čović je najavio da se sutra privodi kraju usaglašavanja sporazuma bošnjačkih stranaka i stranaka HNS kroz razmjenu elektronskih podataka.

Pročitajte još

On je ponovio da koalicija sa DF ne dolazi u obzir.

Tri do šest mjeseci nakon formiranja vlasti, Čović je rekao da je neophodno riješiti pitanje izmjena Izbornog zakona bez međunarodnog uplitanja.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu