Evo šta kaže psihologija, koje su to prednosti ovakvog pristupa.
1. Nedostajanje je dobra stvar
Postoje naučni dokazi koji pokazuju da nedostajanje partnera ima neurološke efekte na mozak. Ovo može da varira od tuge do intenzivne agonije.
Da li je sav ovaj stres za mozak dobra stvar? Iako boli kad vam nedostaje partner, na duže vrijeme to ojačava vezu.
2. Možete činiti ono što želite
Možda i najveća prednost putovanja bez partnera je to što možete da radite ono što želite. Nešto u čemu zaista uživate, kao što je kampovanje napolju, može biti noćna mora za vašeg partnera. Kada odlučite da idete na odvojene odmore, možete da radite ono u čemu uživate bez brige o tome da će vaš partner biti nesrećan.
U redu je uživati bez krivice, ali je važno zapamtiti da o svojim planovima uvijek treba da razgovarate sa svojim partnerom.
3. Idealno je za suprotne radne rasporede
Pokušaj planiranja odmora kada oboje radite puno radno vrijeme (ili prekovremeno) može biti stresan i naizgled nemoguć. Malo je vjerovatno da će vaši slobodni dani ili vrijeme odmora biti u isto vrijeme, što može dovesti do razočarenja.
Cijenite slobodne dane i iskoristite ih na najbolji mogući način.
4. Gradi povjerenje
Vaš parner i vi se vjerovatno često viđate, a ovo je posebno tačno ako živite ili radite zajedno. Iako je ovo vezivanje divno i vjerovatno imate “svo povjerenje svijeta” u svog partnera, samostalno putovanje može ojačati vašu vezu i izgraditi dodatno povjerenje.
Za većinu veza, putovati bez druge osobe je veliki korak. I to je u redu! Sve dok postoji komunikacija tokom putovanja, možete biti opušteni. Važno je zapamtiti da je komunikacija ključna. Recite svom partneru šta ćete raditi na svom putovanju i držite se toga.
Ne upuštajte se u bilo kakvo „rizično“ ponašanje koje na kraju može narušiti povjerenje, kao što je druženje sa osobom drugog pola ili odlazak na mjesta koja bi vašeg partnera učinila nesrećnim, prenosi “Couplewhotravels”.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu