Digitalna Srpska

Nisu pojasnili razloge: Meta od 15. decembra GASI ovu verziju Mesendžera

Meta ukida svoje Mesendžer aplikacije za macOS i Windows i preusmjerava korisnike na veb verziju.

Društvene mreže i aplikacije
FOTO: OLEKSANDR P/PEXELS

Kompanija je potvrdila za Engadget da će aplikacija biti potpuno ugašena 15. decembra, nakon čega će najlakši način za pristup Mesendžer četovima van telefona biti putem Fejsbuk aplikacije za Windows ili preko Fejsbuk i Mesendžer veb sajtova.

Meta nije dala konkretno objašnjenje zašto odustaje od desktop verzija Mesendžera, ali u članku za podršku navodi da će korisnici dobiti obaveštenje o gašenju i da će im pristup aplikaciji biti blokiran nakon 15. decembra.

Da bi vaši razgovori ostali sačuvani, kompanija navodi da je potrebno uključiti bezbjedno skladištenje i dodati PIN kod nalogu.

Pročitajte još

Postupak je sljedeći:

Kliknite na ikonu zupčanika iznad svoje profilne slike

Odaberite “Privacy & Safety”

Zatim kliknite na “End-to-end encrypted chats”

Otvorite “Message storage” i uverite se da je opcija “Turn on secure storage” uključena

Meta je prvobitno izdvojila Mesendžer iz Fejsbuk aplikacije još 2014. godine, a kasnije je pokušala da poveže Mesendžer i Instagram DM u jedinstvenu platformu, ali je od te ideje odustala 2023. godine.