Digitalna Srpska

(FOTO) SPREMAJU SE Starlink 2026. planira da lansira svoje satelite treće generacije

Iz kompanije Starlink stižu informacije da se spremaju da tokom sljedeće godine lansiraju narednu generaciju satelita.

starlink maskov
FOTO: WION/YOUTUBE/SCRENSHOT

Prema navodima iz kompanije, koja je u vlasništvu Ilona Maska, svaki od novih satelita je dizajniran da pruži kapacitet od više od jednog terabita za preuzimanje podataka (> 1.000 Gbps), kao i preko 200 Gbps kapaciteta za slanje podataka korisnicima na Zemlji.

– Ovo je više nego 10 puta veći kapacitet za preuzimanje i 24 puta veći kapacitet za slanje podataka u odnosu na satelite druge generacije – kažu iz Starlinka.

Pročitajte još

Starlink takođe ističe da su brzina i kašnjenje u prenosu podataka “radikalno poboljšani”, prenosi B92.