Nezvanično, policiju je pozvalo šestogodišnje dijete koje je bilo svjedok jezivog zličina.
Nakon svađe Boban je uzeo kuhinjski nož i počeo njime da ubada nesrećnu ženu.
Prestao je tek kada je ona izgubila svijest i pala.
– Povodom događaja od dana 22.4.2025. godine, kada je u večernjim časovima, u Novom Sadu, S.T. (1966.) lišio života svoju vanbračnu suprugu B.P. (1985.) nanošenjem više ubodnih rana, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da je dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu izašao na lice mjesta, gdje je izvršio uviđaj, kojom prilikom je naložio izuzimanje svih materijalnih dokaza i tragova sa lica mjesta radi daljih vještačenja i analize – navedeno je u saopštenju.
Kako su objavili u saradnji sa Policijskom upravom u Novom Sadu, uhapšen je osumnjičeni S.T. i naloženo je njegovo zadržavanje u trajanju do 48 časova zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo Ubistvo, kažnjivo članom 113 Krivičnog zakonika Republike Srbije, kaznom zatvora u trajanju od pet do petnaest godina.
– Osumnjičeni S.T. će u zakonskom roku biti priveden i saslušan pred Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu na okolnosti krivičnog djela koje mu se stavlja na teret, nakon čega će tužilaštvo, u skladu sa zakonom, u toku sprovođenja istrage preduzeti sve potrebne dokazne radnje, u cilju donošenja pravilne i zakonite javnotužilačke odluke, o čemu će javnost biti blagovremeno obavještavana – navedeno je u saopštenju, prenosi Telegraf.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu