Biznis

DODATNA TURISTIČKA LINIJA Voz Sarajevo - Ploče uskoro u funkciju

Međunarodna željeznička linija Sarajevo - Ploče biće uspostavljena od 27. juna, rečeno je današnjem sastanku federalne ministarke okoliša i turizma Nasihe Pozder i predsjednika Uprave Željeznica Federacije Bosne i Hercegovine Mirze Hadžibegića.

DODATNA TURISTIČKA LINIJA Voz Sarajevo - Ploče uskoro u funkciju
FOTO: ŽELJEZNICE FBIH

Na sastanku su razmotrene inicijative za unapređenje željezničkog saobraćaja i promociju turizma u Federaciji BiH.

Glavne teme razgovora bile su uvođenje dodatne turističke linije prema Mostaru i Hercegovini, uspostavljanja nove turističke rute za Vareš, te značaj promocije Željeznica FBiH kao važnog elementa društvenog i turističkog identiteta naše zemlje.

Linija Sarajevo-Ploče biće u funkciji do 1. septembra, prenosi N1.

– Ova pruga, prepoznata kao jedna od deset najljepših željezničkih ruta prema renomiranim stranim medijima, povezivaće Sarajevo, Mostar i dalje prema Čapljini, moru i Pločama, pružajući jedinstveno iskustvo putnicima. Povodom otvaranja nove linije, bit će upriličen svečani program uz učešće zvanica, a KUD ”Željezničar” organizovaće nastupe u Mostaru i Sarajevu, čime će se dodatno promovisati ova značajna ruta – saopšteno je iz Federalnog ministarstva okoliša i turizma.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu