Oni su naveli da će pored sistema protiv dronova, biti raspoređeni i borbeni avioni i razarač kod obale Fjumičina u centralnom italijanskom regionu Laciju u kojem se nalazi i Rim da bi se osigurala i vazdušna i pomorska bezbjednost cijelog regiona, prenela je Ansa.
Papa želio jednostavnu sahranu
Direktor pres-službe Vatikana Mateo Bruni rekao je danas da će se pogrebna povorka za ispraćaj pape Franje kretati peške od bazilike Svetog Petra, gdje je kovčeg sa njegovim tijelom izložen tri dana, do bazilike Santa Marija Mađore gdje će biti sahranjen u subotu da bi ljudi mogli da se oproste od pape, a da će direktan televizijski prenos biti prekinut na ulazu u bazilku jer će sahrana, po papinoj želji, biti privatna i jednostavna.

Vatikan je danas saopštio da će grupa siromašnih dočekati tijelo pape u bazilici Santa Marija Mađore gdje ce biti sahranjen, prenosi Ansa.
Migranti i izbeglice rame uz rame sa svetskim liderima
Nevladina organizacija za spasavanje migranata Mediteranea saopštila je danas da će migranti i izbjeglice biti pored svjetskih lidera u bazilici Svetog Petra u Rimu u subotu.
Organizacija je navela da su se njeni predstavnici nekoliko puta susreli sa papom Franjom i da su sada dobili odobrenje da prisustvuju sahrani od prefekture papskog doma.
Ističe se da će u delegaciji biti spasioci, migranti i izbjeglice.
Papa Franjo je više puta pozivao svjetske lidere da pruže utočište za migrante i izbjeglice.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu