Na festivalu učestvuje oko 500 djece uzrasta do 15 godina koja će se takmičiti u prikazu narodnih običaja, izvođenju narodnih igara, te solisti, dueti i instrumentalisti.
Predsjednik Srpskog prosvjetnog i kulturnog društva (SPKD) “Prosvjeta” Zvornik Rade Perić rekao je da su na festival došla djeca iz Banjaluke, Bijeljina, Bratunca, Lopara i drugih mjesta Srpske.
Festivalom čuvamo tradiciju našeg naroda, a djeca su najbolji njeni čuvari – rekao je Perić.
Učesnici festivala su, prije početka takmičenja, prodefilovali glavnom gradskom ulicom. Proglašenje pobjednika očekuje se u večernjim časovima.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.