Kada su u pitanju nove mjere koje se mogu očekivati na sutrašnjoj sjednici Kriznog štaba, Kon je kazao da se i mjere koje već postoje ne poštuju, do, kako je naveo, granice neprihvatljivog.
– Mere koje mogu još da se donesu su relativno male. Eventualno smanjenje javnog okupljanja na manji broj od 30 – što se i sada ne poštuje već nedjeljama i mjesecima. Duže vrijeme pričamo o tome, bar mi iz medicinskog dijela kriznog štaba, i upozoravamo nadležne da mjere moraju da se sprovode – istakao je Kon za N1, a upitan ko je odgovoran zbog toga, kazao da je “odgovornost na nadležnima, ko god to bio”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.