Društvo

"Imaju našu punu podršku" Ministarka Anđelka Kuzmić posjetila Republički hidrometeorološki zavod

Anđelka Kuzmić, ministarka poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, danas je, zajedno sa pomoćnicima Milanom Gavrićem i Goranom Bursaćem, posjetila Republički hidrometeorološki zavod Republike Srpske (RHMZ RS).

"Imaju našu punu podršku" Ministarka Anđelka Kuzmić posjetila Republički hidrometeorološki zavod
FOTO: RHMZ

Tokom posjete, održan je sastanak s direktorom i rukovodiocima službi Zavoda.

Na sastanku je razgovarano o radu i funkcionisanju Zavoda, napretku u aktivnostima, te problemima s kojima se Zavod suočava u svakodnevnom poslovanju.

Ministarka Anđelka Kuzmić istakla je značaj rada RHMZ RS i izrazila punu podršku u daljem razvoju, posebno kroz jačanje kapaciteta, s fokusom na unapređenje sistema prognoze i ranog upozoravanja na ekstremne hidrološke i meteorološke događaje.

Ministarka Kuzmić naglasila je da je od ključnog značaja da institucije nadležne za hidrometeorološke usluge budu opremljene savremenom tehnologijom i da posjeduju obučen kadar. Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske pružiće potrebnu podršku u ovom pravcu.

Rukovodioci Zavoda predstavili su aktuelne projekte, stanje meteorološke i hidrološke opreme, kao i izazove u radu – od održavanja mjerne mreže do obrade i distribucije podataka krajnjim korisnicima.

Pročitajte još

Na kraju sastanka, istaknuta je spremnost za intenzivniju saradnju i definisanje konkretnih koraka za unapređenje rada Zavoda, s ciljem poboljšanja usluga za zaštitu ljudi i imovine od hidrometeoroloških rizika.