Društvo

„Nema nikakve vanredne situacije“ Putnici iz Saudijske Arabije sletjeli u Sarajevo

Putnici iz Džede danas su sletjeli na Međunarodni aerodrom Sarajevo nakon što je na bliskom istoku počeo sukob.

aerodrom u Sarajevu
FOTO: MEĐUNARODNI AERODROM SARAJEVO

Vahid Derviš je za medije izjavio da je situacija u Saudijskoj Arabiji mirna, odlična.

Nema nikakve vanredne situacije, panike. Nismo bili u strahu. Ovaj svijet je svakako do sutra, tako da smo obavili sve ono što smo htjeli. Ljudi dolaze u Saudijsku Arabiju kao da se ništa ne dešava  -kaže Derviš.

Adis Agibabić je istakao da nije imao strah.

– Da nije bilo društvenih mreža ne bi ni znali. Situacija se odvija sasvim normalno. Nije smanjen broj hodočasnika. U Džedi kad smo bili nikakva tenzija. Ne bi primjetili da nema problema u svijetu da nije bilo društvenih mreža. Dole ovaj dio gdje smo mi bili, Meka, Medina, Džeda, sve je u redu. Morali smo da promijenimo aviokompaniju – kaže on za medije.

Mensur Čehajić iz Kaknja dočekao je kćerku na Međunarodnom sarajevskom aerodromu.

Iza mene je jedna neprospavana noć. Bili smo u kontaktu, nije bila nešto napeta situacija – istakao je on.

Gazi iz Tunisa je izjavio kako nije imao strah. Pomenuo je da došao u Sarajevu sa suprugom.

– Ostaću sedam dana pa ću se vratiti ponovo – istakao je, prenosi Telegraf.