Predsjednik Sindikata Nedžad Duraković rekao je da bi, prema najavama, plata za jun trebalo da bude isplaćena do kraja naredne sedmice, ali da će se, dok to ne bude, obavljati samo obavezni inspekcijski poslovi u jamama “Raspotočje” i “Stara jama”.
– Sindikat je zauzeo stav da se neće raditi dok ne dobijemo i platu za jun – istakao je Duraković.
Zbog kašnjenja plata i neuplaćivanja doprinosa za rudare koji su penzionisani prošle godine, rudari su prije dva dana protestovali pred zgradom Vlade Federacije BiH u Sarajevu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.