Iz Sindikata navode da je apsolutno neprihvatljiva izjava kantonalnog premijera da će regres biti isplaćen do septembra, posebno imajući u vidu činjenicu da je budžet za ovu godinu preko 1,88 milijardi KM.
– Nama je odlično poznato da je pomjeren datum isplate plata i to opet na štetu radnika, tako da plata kasni, a ako nam premijer ne vjeruje neka pita svog ministra finansija – navode iz Sindikata.
Zatraženo je da regres za ovu godinu bude isplaćen najkasnije do 30. juna i da termin za isplatu plata bude usklađen sa datumom kako je ranije isplaćivana.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.