Društvo

(VIDEO) Snimak ispraćaja doktora Perića u penziju RASPLAKAO REGION: Gromoglasan aplauz, stisnute ruke, zagrljaji i suze ispunili hodnik bolnice

U hodniku Opšte bolnice u Vrbasu prije dva dana su se čule emocije jače od riječi - gromoglasan aplauz, stisnute ruke, zagrljaji i suze koje niko nije pokušavao da sakrije. Tako je u zasluženu penziju otišao doktor Perić, hirurg i humanista koga će mnogi pamtiti kao čovjeka velikog srca i ogromne stručnosti.

ispraćaj u penziju
FOTO: OGLASNATABLA/INSTAGRAM/SCREENSHOT

Dok je prolazio kroz špalir kolega, doktora, medicinskih sestara i tehničara, čule su se riječi podrške i zahvalnosti. Suze su nizale lice i kolega i samog doktora, koji je pokušao da ih zadrži, ali nije uspio na kraju je i on zaplakao. Zagrlio se sa svakim koga je godinama poznavao, a posebno emotivan bio je trenutak kada je snažno zagrlio koleginicu sa kojom je godinama spašavao živote rame uz rame.

Kolege ga ispratile aplauzom i riječima koje diraju u srce

Na društvenim mrežama su osvanuli snimci ovog emotivnog oproštaja, a video koji je objavio njegov kolega Andrej izazvao je stotine reakcija i komentara, piše Blic.

– Danas je jedan veliki čovjek završio jedno poglavlje, ali ne i priču o dobroti. Dr Perić – hirurg, humanista i čovjek ogromnog srca. Nije gledao ni status ni novac, samo kako da pomogne. Cijela bolnica danas je izašla da ga isprati, jer takvi ljudi ostave trag koji se ne briše. Srećna penzija, doktore, zaslužili ste svako poštovanje – glasio je jedan od komentara ispod snimka.

Drugi su redom dodavali:

“Ovako se ispraća jedan divan čovjek u zasluženu penziju, iako će nam svima nedostajati njegov topao osmijeh i stručnost koju je pokazao nebrojeno puta. Hvala vam, dr Periću, na svemu!“

Jedna komentar je doslovno mnoge rasplakao:

“Najdivniji čovjek i vrhunski hirurg, moj dr Perić… više od tri godine bio mi je kao otac. Toliko ljubavi i brige nisam vidjela. Bože, čuvaj ga i podari mu zdravlje i mir u životu. Hvala za sve, mili doktore.“

Čovjek koji je ostavio trag

Oni koji su radili s njim kažu da je bio ljekar koji nikada nije pravio razliku među ljudima, i da je svakog pacijenta liječio istom posvećenošću. „Legenda od čovjeka, najbolji hirurg, puno nam je pomogao i van hirurgije. Vječno ćemo te pominjati, jer takvih je malo!“, stoji u jednom od komentara ispod videa koji je podijeljen na Fejsbuku.

Kako je i sam jedan od zaposlenih u bolnici rekao – takvi ljudi ne odlaze, oni ostaju zauvijek dio kolektiva. Doktor Perić jeste skinuo mantil, ali njegova djela i toplina ostaju duboko upisani u hodnicima bolnice – i u srcima onih koji su s njim radili i onih kojima je spasao život.