Delić je na konferenciji za novinare naveo da će se, prema novom modelu, penzije usaglašavati dva puta godišnje, i to 1. januara i 1. jula, u skladu sa rastom prosječnih plata i indeksa potrošačkih cijena.
Prema njegovim riječima, ovaj pravedniji model usaglašavanja penzija, obezbijediće stabilnija i sigurnija primanja za penzionere.
On je dodao da će se isplate penzija vršiti direktno iz budžeta, što obezbjeđuje stabilniju realizaciju povećanja, a predložene izmjene nastale su nakon konsultacija sa predstavnicima penzionera i analize održivosti penzijskog sistema.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.