Ovo poruku uputio je vladika Grigorije u videu koji je objavio na Instagramu, govoreći o tome koliko je važno da čovjek sačuva dobrotu, ali i da ne dozvoli drugima da je zloupotrebljavaju.
-Kažeš, ja sam dobar i ljudi me koriste. Dobar i naivan nije isto. Možeš da budeš dobar, ali ne treba da budeš naivan. Ljudi ne treba da nas koriste, da nas zloupotrbljavaju – govori vladika Grigorije u videu.
Poručuje i da Hristos, koji je jedini blag i jedini dobar, nije svima udovoljavao da bi im se dopao.
-Ako hoćemo da budemo dobri, nije dovoljno da koristimo samo srce, nego moramo da koristimo i razum – poručio je vladika.
Njegove riječi brzo su privukle pažnju na društvenim mrežama jer podsjećaju na jednostavnu, ali često zaboravljenu istinu.Dobrota ne znači da treba svima udovoljavati, niti dopuštati da nas ljudi koriste.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.