Digitalna Srpska

Epl blokirao video-igru "Fortnajt" na ajfon uređajima u SAD i EU: Kompanija nije navela razlog za ovaj potez

Kompanija Epik gejms objavila je danas da je Epl blokirao pristup njenoj popularnoj video-igri "Fortnajt" na ajfon uređajima u Sjedinjenim Američkim Državama i Evropskoj uniji, čime je globalno onemogućeno njeno preuzimanje i korišćenje putem Eplove iOS platforme.

Video igrica "Fortnajt"
FOTO: CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH/EPA

Epl je odbacio našu ‘Fornajt’ aplikaciju, tako da ne možemo da je objavimo ni u američkoj Eplovoj prodavnici, ni u prodavnici Epik gejmsa za iOS u Evropskoj uniji. Nažalost, ‘Fortnajt’ na iOS-u sada je van funkcije širom svijeta dok Epl ne ukloni blokadu – navodi se u objavi Epik gejmsa na društvenoj mreži Iks(Tviter).

Pročitajte još

Firma nije navela razloge blokade, ali kontekst ukazuje na nastavak dugogodišnjeg spora sa Eplom, prenosi portal Verdž.

Video-igra “Fornajt” ima preko 60 miliona aktivnih korisnika dnevno, a igračka baza je dostigla 650 miliona registrovanih korisnika.

Do danas je, prema ocjenama kompanije Dimend sejdž (Demand Sage),”Fortnajt” ostvario prihod od 40 milijardi dolara.

U prosjeku, igrači provode šest do 10 sati nedjeljno igranjem “Fortnajta”, a ova video-igra je najviše popularna u Sjedinjenim Američkim Državama i to među korisnicima od 18 do 24 godine.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu