Svijet

"BAJDEN ESKALIRA RAT U UKRAJINI" Grenel žestoko kritikuje odluku odlazećeg predsjednika SAD

Ričard Grenel, spoljnopolitički savjetnik novoizabranog predsjednika SAD Donalda Trampa, kritikovao je odluku Džozefa Bajdena da odobri Ukrajini vršenje dubokih udara u ruskoj teritoriji korištenjem američkog oružja.

Ričard Grenel
FOTO: JIM LO SCALZO/EPA

Niko nije očekivao da će Džo Bajden eskalirati rat u Ukrajini tokom prelaznog perioda. Ovo je kao da pokreće potpuno novi rat. Sada se sve promijenilo sve prethodne kalkulacije su poništene. I sve zbog politike, napisao je Grenel na Iksu.

Davanje odobrenja Kijevu da koristi oružje dugog dometa promijeniće samu suštinu, prirodu sukoba, rekao je ruski predsjednik Vladimir Putin u septembru 2024.

– Donijećemo odgovarajuće odluke na osnovu prijetnji koje će nam biti stvorene. Riječ je o donošenju odluke o tome da li su zemlje NATO direktno uključene u vojni sukob ili ne – rekao je Putin.

Pročitajte još

Podsjetimo, predsjednik SAD Džo Bajden odobrio je prvu upotrebu raketa ATACMS.

ATACMS je dalekometni, visokoprecizno vođeni balistički raketni sistem, dometa od 300 kilometara, koji se može lansirati sa mobilnih platformi kao što su lanseri raketa HIMARS.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu