Zabava

Fatalna Crnogorka zavela oženjenog predsjednika: Prozivali je da je sponzoruša, a zbog nje je zemlja bila na ivici sloma

Proces bivšem američkom predsjedniku Donaldu Trampu, doveo je u žižu stare afere koji su imali predsjednici raznih država.

Fatalna Crnogorka zavela oženjenog predsjednika: Prozivali je da je sponzoruša, a zbog nje je zemlja bila na ivici sloma
FOTO: ROCHA INFORMA/YOUTUBE/SCREENSHOT

Jedan od njih je i bivši meksički lider čija je ljubavnica bila Crnogorka.

Aleksandra Aćimović Popović, poznatija po nadimku Saša Montenegro, bila je zvijezda meksičke kinematografije.

Aleksandra je prelijepa žena sa naših prostora, a u djetinjstvu se sa porodicom preselila u Argentinu.

Ko je bila Saša Montenegro?

Ona je rođena u Bariju u Italiji, ali su njeni roditelji, Silvija Popović i Živojin Aćimović, oboje Crnogorci, pa otud i njeno umjetničko ime kao jasna asocijacija na zemlju iz koje potiče.

Njena majka Silvija poticala je iz aristokratske crnogorske porodice, ali je navodno većina poginula u logorima tokom nacističke okupacije Jugoslavije.

Živojin, Sašin otac, je s druge strane radilo za britansku obavještajnu službu. Supružnici su se sa kćerkom preselili u Argentinu dok je bila djevojčica.

Studirala je novinarstvo, a jedan odlazak u Meksiko joj je promijenio život iz korijena.

Ovu Crnogorku krasi nevjerovatna ljepota, koja joj je donijela i zanimljive poslovne ponude.

Sve to u kombinaciji sa harizmom omogućili su joj da postane jedna od svojevremeno najpopularnijih meksičkih glumica.

Saša je prvo radila kao model, a potom i kao glumica u legendarnim meksičkim sapunicama.

Njeni angažmani su privukli pažnju mnogobrojnih reditelja, te je već 1971. godine imala i svoju prvu filmsku ulogu u ostvarenju “Ljubavni san”.

Zaigrala je i na daskama koje život znače, te je bila dio mnogih predstava, koje u Meksiku nose status kultnih.

Umjetničko okruženje je njen raskošan talenat sve više zapažalo, a vremenom je postala glumica koja je bila glavna u dramama.

Vrhunac karijere doživjela je sredinom sedamdesetih godina prošlog vijeka, kada je postala jedna od vodećih glumica u meksičkoj kinematografiji, piše Kurir.

Rastom popularnosti u Meksiku, za njeno ime se počelo čuti i u cijelom svijetu.

Ovakva slava omogućila joj je da bude u kontaktu sa najmoćnijim ljudima toga vremena.

Pročitajte još

Afera sa predsjednikom

U jeku svoje slave upoznala je Hosea Lopeza Portilja, predsjednika Meksičke Republike od 1976. do 1982. godine. A taj susret umnogome mijenja njenu sudbinu.

Romansa Saše i Lopeza Portilja otpočela je 1984. Ona je u tom trenutku bila 30-godišnja starleta koja se pojavljivala, često naga, u niskobudžetnim filmovima koji jesu bili namijenjeni odraslima i puni sugestivnih kadrova i izjava, ali ipak nisu sadržali scene eksplicitnog seksa.

Imala je buran ljubavni život. Naime, vrlo brzo poslije upoznavanja Hosea Lopeza, otpočinje romansu sa njim, iako je on godinama unazad bio oženjen.

Kada je njihova romansa odjeknula u javnosti, nastao je skandal neviđenih razmjera.

Ova ljubav je doslovno podijelila zemlju, dok su ih jednu u potpunosti podržavali, drugi su ih najstrašnije osuđivali.

To su bile burne godine, tokom kojih se on svađao sa svojom djecom iz prvog braka koji nisu odobravali ovu vezu i tvrdili su da je Saša “sponzoruša”.

– Mislim da to nije bila ljubav na prvi pogled, ali jeste istina da je on kao čovjek bio impresivan. Bio je džentlmen, veoma staložen, kulturno izdignut, bio je šarmantan čovjek – ispričala je glumica u jednom intervjuu.

Ubrzo su dobili dvoje djece – kćerku Nabilu i sina Aleksandra. Ali, vezu su ozvaniči brakom tek 1995. godine, nakon što je preminula Karmen, supruga predsjednika.

Ta činjenica je izazvali još više gnjeva u meksičkoj javnosti, a kontroverze o Saši su postajale sve brojnije.

Već početkom 2000-ih došlo je do potpunog kraha ovog odnosa, a on sam je to ilustrovao priznanjem da ga je Saša poslije operacije srca rekla da je trebalo da umre i da joj je upropastio život.

Ubrzo nakon toga, Saša se posvađala i sa dvije Lopezove kćerke iz prvog braka – one su vikale da je ku*va i da je uzela sve što je njihovo.

Hose, koji se pred kraj života ponovo pomirio sa djecom iz prvog braka i umnogome bio pod njihovim uticajem, ispričao je da ga je Saša prozvala “izdajnikom” i “slabim čovjekom” jer nije želio da tuži sina koji mu je navodno ukrao veoma vrijedne knjige iz kućne biblioteke.

Ova ljepotica, porijeklom iz Crne Gore, više nije mogla da izdrži ogroman pritisak sa svih strana i povukla te se skroz povukla iz medija i glume i brinula o porodici i djeci.

Ljubav sa Portiljom je doživjela krah početkom 2000-ih, a razlog razvoda nije poznat.

Međutim, brakorazvodna parnica nikada nije okončana, jer je Hose iznenada preminuo u februaru 2004. godine usljed srčanih problema.

Glumica je nakon toga zadržala pravo na ekonomske beneficije koje joj je zakon dodijelio kao legitimnoj udovici političara.

Poslije smrti supruga, ponovo se upustila u šoubiznis, učestvovala je u raznim projektima, čak se vratila i na filmsko platnom ulogom u “Kraju tišine”.

Posljednji intervju je dala 2018. godine u kojem se istakla da želi da se posveti djeci i drugim poslovima i od tada se više nije pojavljivala nigdje u javnosti.

Ko je bio Hose Portiljo?

Hose Giljermo Abel Lopez Portiljo i Pačeko je bio meksički pisac, advokat i političar iz Institucionalne revolucionarne partije koji je bio 51. predsjednik Meksika od 1976. do 1982.

On je bio jedini zvanični kandidat na predsjedničkim izborima 1976. godine, kao i jedini predsjednik u novijoj istoriji Meksika koji je pobijedio na izborima bez protivkandidata.

U političkom smislu, administracija Lopeza Portilja započela je proces djelimične političke otvorenosti donošenjem izborne reforme 1977, koja je olabavila uslove za registraciju političkih partija.

Njegov mandat obeležila su velika ulaganja u nacionalnu naftnu industriju nakon otkrića novih rezervi nafte, što je pokrenulo početni ekonomski rast, ali je kasnije ustupilo mjesto ozbiljnoj dužničkoj krizi nakon što su međunarodne cijene nafte pale u ljeto 1981, što je dovelo Meksiko da proglasi državno neizvršenje obaveza 1982. godine.

Kao rezultat krize, posljednji mjeseci njegove administracije bili su opterećeni široko rasprostranjenim “bjekstvom” kapitala, što je dovelo do toga da Lopez Portiljo nacionalizuje banke tri mjeseca prije nego što je napustio funkciju, a do kraja njegovog mandata Meksiko je imao najveći spoljni dug u svijetu.

Njegovo predsjedništvo je takođe obilježeno široko rasprostranjenom korupcijom i nepotizmom u vladi.

Meksikanci su vjerovali da je novac od svakog barela nafte koji je zemlja prodala završio u Lopezovom džepom.

Ubrzo nakon što je napustio funkciju, tokom predsjedništva njegovog nasljednika Migela de la Madrida, brojni zvaničnici koji su radili pod administracijom Lopeza Portilja bili su procesuirani za korupciju, a najozloglašeniji slučajevi su bili Arturo Durazo i Horhe Diaz Serano.

Iako je i sam Lopez Portiljo bio osumnjičen da je umiješan u korupciju, nikada nije optužen ni za kakve zločine, prenosi https://www.blic.rs/vesti/svet/zbog-crnogorke-je-meksiko-goreo-zavela-predsednika-on-se-razveo-drzava-bila-na-ivici/sxqc8kgBlic.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu