Kultura

Film "Dražen" povučen sa festivala: Umjetničko djelo o slavnom košarkašu ipak neće učestvovati

Na drugoj konferenciji za novinare Balkanskog festivala filmske režije, koja je održana u Mts dvorani, prisutni autori i članovi žirija razmjenjivali su iskustva, vizije i lične priče o filmskom stvaralaštvu, a informacija koja je izazvala pažnju bila je povlačenje filma "Dražen" iz programa festivala.

Film "Dražen" povučen sa festivala: Umjetničko djelo o slavnom košarkašu ipak neće učestvovati
FOTO: HRVATSKAREPREZENTACIJA.HR

Direktorka festivala Darja Bajić Božović objasnila je da je film povučen zbog eventualnog dolaska reditelja Danila Šerbedžije, što su producenti iz Zagreba ocijenili kao problematično.

– Mjesecima smo razgovarali o prikazivanju filma na festivalu, i ni u jednom trenutku nije bio naglašen uslov da Šerbedžija nije dobrodošao da predstavi film. Festival je ostao pri svom pozivu Šerbedžiji – ne želimo ni na koji način da opozovemo njegov dolazak. Jako nam je žao, šteta je nanijeta festivalu jer film ima visok kvalitet – rekla je Bajić Božović.

Vinko Brešan, selektor programa “Povratak žanru”, dodao je da je došlo do spora jer se jedan autor potpisan kao koreditelj, dok producenti insistiraju da je drugi autor reditelj, bez prava i osnova za to, piše Tanjug.

Srpska premijera filma “Dražen” održana je 4. decembra prošle godine u mts Dvorani. Tom prilikom na konferenciji za novinare bila je prisutna autorsko-glumačka ekipa biografske priče, snimljene u čast legendarnog košarkaša Dražena Petrovića.

Za konferencijskim stolom bili su producent i koreditelj Ljubo Zdjelarević, reditelj Danilo Šerbedžija, Domagoj Nižić koji tumači odraslog Dražena, kao i Tonko Stošić u ulozi mladog Dražena. Pred novinarima našle su se i Romina Tonković kao Renata i Zrinka Cvitešić u ulozi Biserke Petrović, majke Dražena Petrovića.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu