Hitna pomoć je brzo reagovala, ali, nažalost, djevojci nije bilo spasa.
Nekoliko sati nakon tragedije, reporteri Blica zatekli su njene tri drugarice kako uplakane stoje ispred zgrade gdje je T.R. živjela sa porodicom. U suzama smogle su snage tek da kažu nekoliko riječi o stradaloj drugarici.

Prema prvim informacijama, do nesreće je došlo kada se tinejdžerka, iz još uvijek neutvrđenih razloga, odvezala sa sigurnosne sajle i pala sa visine od oko 50 metara pravo u more.
Potresne scene ispred zgrade gde je stradala živela
– T. je nedavno otišla u Crnu Goru na odmor. Ništa nije ukazivalo na to da bi sebi naudila – rekle su kroz suze njene prijateljice.
Roditelji nesrećne djevojke nisu bili kod kuće u trenutku kada su medijske ekipe došle. Komšinica koja je izašla iz zgrade, jedva je izustila rečenicu:
– Velika tragedija. Bila je divna, uvijek nasmijana. Dolazi iz skladne porodice. Svi smo u šoku – rekla je ona.
Visina od 400 metara i tura duga sat vremena
Nesreća u kojoj je nastradala mlada Novosađanka dogodila se tokom parasejlinga, popularne ljetnje aktivnosti u kojoj se osoba uz pomoć padobrana podiže visoko iznad mora dok je vuče gliser.
Ovakve vožnje, kako se navodi na sajtu agencije preko koje je T.R. zakazala let, se odvijaju na visinama i do 400 metara, traju oko 15 minuta, dok čitava tura traje do sat vremena. Aktivnost je popularna među turistima, ali zahtjeva strogo poštovanje bezbjednosnih mjera i ispravnost opreme.
– Trenutno o tome ne možemo da razgovaramo preko telefona. Moramo da sačekamo da cijela istraga bude završena – kratko je rečeno u agenciji preko koje je djevojka prijavila let.
Nadležni organi u Crnoj Gori pokrenuli su zvaničnu istragu kako bi se utvrdile tačne okolnosti nesreće.
Uživala na odmoru, na fotografijama lijepa i nasmijana
T.R. je prethodnih dana na svom instagram nalogu objavljivala fotografije iz Crne Gore i apsolutno ništa nije moglo ni da nasluti da će doći do ovakve tragedije.
Nedugo nakon vijesti o tragediji, video-snimak na kom se nesrećna djevojka otkopčava i pada sa 50 metara visine, objavljen je na društvenim mrežama.
Prema riječima očevidaca, djevojka je pala u vodu i odmah je čamcem prevezena do gradske marine, gdje je ekipa Hitne pomoći mogla samo da konstatuje njenu smrt.
Reporteri Blica kontaktirali su Upravu policije u Crnoj Gori, ali više detalja o ovom slučaju nisu uspjeli da dobiju.
– Utvrđuje se da li se radi o nesrećnom slučaju ili je riječ o samoubistvu – kaže izvor.
Istraga je u toku.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu