Kratki video je objavljen na društvenim mrežama u septembru prošle godine.
Snimak je podijelio njihov otac Adam, koji se čuje kako uzvikuje da “žive svoj san u Amsterdamu”. Samo 49 dana kasnije, 17-godišnji Mali brutalno je ubio svoju “dosadnu” stariju sestru Luku u kući u kojoj su živjeli.
#NZ born boy, 17, who stabbed his older sister to death pleads guilty to her murder in the #UK
Mali Bennett-Smith jailed for 10 years and 5 months after admitting he killed Luka, 19, because she was ‘annoying’
— Media Man (@TheWarRoomNZ) March 12, 2025
Brat (17) brutalno ubio sestru (19)
Oni su bili sami u porodičnoj kući 20. oktobra 2024. godine, kada se Luka (19) složila da Mali može da vježba zahtjev “španska kragna” na njoj. Ali umjesto da je pusti kada je tražila, nastavio je da je davi, prije nego što ju je više puta ubo nožem.
Dvadeset minuta nakon ubistva nazvao je policiju i rekao: “Izbo sam svoju sestru nasmrt”.
– Mrzio sam je cijeli život i ne znam, jednostavno nisam želio da je ikada više vidim. Sad sam odlučio da neću prestati, želio sam da je ubijem – ispričao je on policiji.
Na fotografijama koje su objavljene na Fejsbuku prikazano je srećno i idilično djetinjstvo brata i sestre, ali čini se da su prvi problemi nastali kada su prestali da idu u školu, a majka ih podučavala kod kuće.
Ovaj nekonvencionalni odgoj znači da Mali i Luka nisu imali mnogo interakcije sa vršnjacima i da su provodili dosta vremena sa kompjuterima i telefonima.
Bolničari zatekli jezivu scenu u kući
– Mali nije znao kako da upravlja svojim sve većim osjećajem frustracije i ogorčenosti prema Luki – smatraju sudski vještaci.
Sudija je rekao da je “užas gubitka kćerke zbog sina kog još vole izvan čak i najgorih noćnih mora roditelja”.
– Ubistvo je bilo šokantno i brutalno. To je lišilo Luku života, vama će oduzeti slobodu, a i vašim roditeljima. Scena koja je dočekala bolničare po dolasku u tu kuću će ih, pretpostavljam, proganjati zauvijek – rekao je sudija tinejdžeru, prenosi Dejli mejl.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu