Banjaluka

(FOTO) Čitajte pažljivo, možda nađete i svoje ime: Srpskainfo objavljuje kompletan spisak kandidata za aprilske nagrade grada Banjaluka

Više od 120 prijedloga, za više od 100 kandidata za nagrade i priznanja, koje se dodjeljuju povodom 22. aprila Dana grada Banjaluka - to je bilans ovogodišnjeg javnog poziva za dodjelu najviših gradskih priznanja.

Aleksandru Vučiću uručen Ključ Grada Banjaluka
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Srpskainfo objavljuje kompletan spisak kandidata, koje sada treba da prođu prvo kroz “rešeto” Komisije za nagrade i priznanja, čiji je predsjednik odbornik SNSD Dragoslav Topić, a potom će konačnu odluku o laureatima donijeti Skupština Grada Banjaluka.

Pročitajte još

Da li se među ovim kandidatima kriju dobitnici Ključa grada sa Poveljom počasnog građanina Banjaluke, te Zlatnog grba grada, Plakete grada Banjaluka, Plakete za humanost “Sestre Gajić i gradske Nagrade mladima?

Kandidati za Ključ grada

1.      Jelena Trivan – predlagač Marinko Umičević

2.      Udruženje građana „Castanea“ – predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić

3.      Ivica Dačić-predlagač SP Banjaluka

4.      Petar Kočić-predlagač Aleksandar Petković

5.      Milošu Vučeviću – predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

FOTO: S PASALIC/RINGIER/MILOS MISKOV/ANADOLIJA/NOVO JUTRO/YOUTUBE/SCREEN
FOTO: S PASALIC/RINGIER/MILOS MISKOV/ANADOLIJA/NOVO JUTRO/YOUTUBE/SCREEN

6.      Momir Talić – predlagač SNSD

7.      Aleksandar Vulin – predlagač SPS

8.      Danica Grujičić – predlagač Dr Vlado Đajić

9.      Slobodan Gavranović – predlagač Banjalučko studentsko pozorište

10.    Zdravko Rađenović Beli – predlagač Reuf Jakupović/GRAPOSI

Kandidati za Zlatni grb Banjaluke

1.      Ranko Risojević-predlagač Smiljana Moravac Babić

2.      Snežana Kutlešić Stević-predlagač UG „moj Drvar“ Banjaluka i Marinko Umičević

3.      Pavlina Radovanović-predlagač SPS

4.      Dragan Moconja-predlagač UG Rok Simfonija

5.      Udruženje građana „Castanea“-predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić

6.      Mladen Matović-predlagač Dragoslav Topić

Lana Pudar sa bronzom na SP
FOTO: FENA/HARUN MUMINOVIĆ
FOTO: MILAN ILIĆ/RINGIER
FOTO: MILAN ILIĆ/RINGIER
FOTO: MONDO BIH/YOUTUBESCREENSHOT
FOTO: MONDO BIH/YOUTUBESCREENSHOT

7.      Lana Pudar- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

8.      Aleksandar Vulin-predlagač SPS

9.      Danica Grujičić-predlagač Dr Vlado Đajić

10.    Sportska dvorana Borik-predlagač RK „Borac“

11.    Hor Vrapčići- predlagači Banjalučko studentsko pozorište i DIS pozorište mladih

12.    Stevo Grabovac-predlagač Bojan Pećanac

13.    Ranko Risojević-predlagač Udruženje književnika RS

14.    Dalibor Dado Dejanović-predlagač Milko Grmuša

Kandidati za Plaketu “Sestre Gajić

1.      Nada Golubović- predlagač Željka Umićević

2.      Biljana Nedić- predlagač Marinko Umičević

3.      Daniel Menićanin- predlagač

Nada Golubović
FOTO: MEDICA ZENICA/FACEBOOK/SCREENSHOT
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

4.      Dijana Berić-predlagač Udruženje Iskra

5.      Partner (humanitarna organizacija)-predlagač U svijetu knjiga-sestre Gajić

6.      Udruženje osoba oboljelih od dijabetesa- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

7.      Ranko Palačković-predlagači Biljana Marić i Milja Brkić

Kandidati za Plaketu grada

1.      Daniel Menićanin- predlagač Ana Lojić, predsjednik Udruženja inovatora Banjaluka

2.      Jovana Savić Pajić- predlagač nepoznat

3.      JU“Centar za obrazovanje odraslih“ –predlagači radnici Centra, polaznici i roditelji maloljetnih polaznika

4.      Miloš Štrkić, predlagač Milica Štekić

5.      Marko Kantar-predlagač Dragan Čivčija

6.      Rade Krecelj-predlagač Igor Todorović

7.      Predrag Damjanović-predlagač Marinko Umičević

8.      Draško Budiša–predlagač Marinko Umičević

9.      Grozda Regodić-predlagač HUŽ Duga

10.    Predrag Tošić-predlagač Gordana Grbić

11.    Danilo Kovač-predlagač JU Gimnazija Banjaluka

12.    Vladimir Milanović-predlagač Nedeljko Svjetlanović

13.    Udruženje građana „Castanea“-predlagač, predsjednik udruženja Denis Vujičić

14.    Milka Tošić-predlagač Udruženje novinara RS

15.    Nenad Babić-predlagač Zoran Savanović

16.    Savez nacionalnih manjina RS-predlagač Saša Čudić

17.    FK Polet-Krajišnik-predlagač Darko Malešević

18.    Jovanka Višekruna-predlagač Dajana Ostojić JU Gimnazija Prnjavor

19.    Ranko Popović-predlagač PDP

20.    Baštionik-predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković i Bojan Pećanac

21.    Amela Bašić Tomić- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

22.    Ognjen Golić- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

23.    Jeromonah Metodije- predlagač Gradonačelnik Draško Stanivuković

24.    Srbi za Srbe- predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković i Bojan Pećanac

25.    Stevo Grabovac- predlagači Gradonačelnik Draško Stanivuković, Imperativ i Banski dvor

26.    Anđa S.Ilić-predlagač Jovo Savanović

FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA
FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA
KOČIĆEV ZBOR GROZDA REGODIĆ PROFESORICA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER
FOTO: FACE HD TV/YOUTUBE/SCREENSHOT
FOTO: FACE HD TV/YOUTUBE/SCREENSHOT

27.    Sportska dvorana Borik-predlagač RK „Borac“

28.    Nikola Deretić-predlagač Slovenski kulturni centar

29.    Milan Šljivić-predlagač Udruženje nastavnika i saradnika Univerziteta u BL

30.    Vesna Balvan i Tatjana Praštalo-predlagač Rukometni savez RS

31.    Ljubo Mihajlović-predlagač JU Sportski centar Borik

32.    Ljubinko Spasojević-predlagač Pavle Knežević

33.    Ognjen Mijatović-predlagač Bojan Pećanac

34.    Miroslav Grbić- predlagač Bojan Pećanac

35.    Maja Krupljanin- predlagač Bojan Pećanac

36.    Sanjin Buzadžija-predlagači Aleksandar Šindić Radić, Borka Vukajlović, KS RS,

Centar modernih znanja, Mira Galić, Tanja Mihaljčić, Gorica Moconja, Tanja Šnjegota, Nataša Jekić

37.    Živko Radišić-predlagač SPS

38.    Boris Maksimović-predlagači Tanja Vukomanović i Mirna Savić Banjac

39.    Jelena Stojaković-Hard rok radio

40.    Evropski defendologija centar-predlagači Duško Vejnović i CESNA B

41.    Srđan Dušanić- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

42.    Miljan Cvetković- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

43.    Suzana Gotovac Atlagić- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

Kandidati za nagradu mladima

1.      Jelena Radanović-predlagač Ana Lojić, predsjednik Udruženja inovatora Banjaluka

2.      Nemanja Jalić – predlagači Kremenović Stefan i Nikola Bojić

3.      Filip Novaković-predlagač Željka Umićević

4.      Marko Suvajac-predlagač nepoznat

5.      Miloš Štrkić, predlagač Šukalo Radovan

6.      Lara Bijeli- predlagač Marinko Umičević

7.      Ivan Simić- predlagač Marinko Umičević

8.      Nikolina Latinović- predlagač JU Gimnazija Banjaluka

9.      Vladimir Milanović-predlagač Nedeljko Svjetlanović

10.    Andrej Ševa-predlagači Nikola Vidović, Unija studenata RS, studentski parlament, Nikola Bojić, EDUKA+, Savez studenata Ekonomskog fakulteta

11.    Dejan Pilipović-predlagač Zoran Vasiljević

Drago Šmitran, diplomirao s prosjekom 10 na ETF Banjaluka
FOTO: ELEKTROTEHNIČKI FAKULTET U BANJALUCI/FACEBOOK/USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

12.    Miloš Radaković-predlagač Tanja Topić

13.    Anastasija Đorđa Bosančić-predlagač nepoznat

14.    Bojan Kozomara-predlagač Bojan Pećanac

15.    Andrej Krčmar- predlagač Bojan Pećanac

16.    Aleksandar Bejatović- predlagač Bojan Pećanac

17.    Savan Vujin- predlagač Bojan Pećanac

18.    Duška Regoda-predlagač nepoznat

19.    Milica Janjetović- Živko Radišić-predlagač SPS

20.    Viktorija Jokić-Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

21.    Drago Šmitran- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

22.    Marko Đukanović- Univerzitet u Banjaluci (Radislav Gajanin)

23.    Rastko Vučić-predlagač Studentski savez Pravnog fakulteta

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu
Prihvati notifikacije