O svemu ćemo vas naknadno obaveštavati, ali ono što je za sada sigurno, naredna tri meseca Pelivan će biti zatvoren. I glavno pitanje koje dobijamo od svih koji su upoznati sa promenama jeste da li ćemo mnogo promijeniti prostor. Da, hoćemo! Ali, postoji jedno veliko ali, naveli su iz Pelivana.
U objavi na društvenoj mreži X naveli su da je cijeli projekat urađen u duhu starog Beograda, i da neće odstupati od onoga što je njihov glavni simbol – tradicija.




– Sada radimo punom parom i nestrpljivo čekamo dan kada ćete ugledati sve promjene koje smo vam spremili – dodali su oni, piše Blic.
Poslastičarnica Pelivan je jedan od simbola Beograda.
Rvač Mustafa Pelivanović davne 1851. godine ostvario je najslađu pobedu u životu, kada je u meču savldao jednog Turčina i od od novca dobijenog za pobedu otvorio danas kultnu poslastičarnicu.
Jedinstvena poslastičarnica u Bulevaru kralja Aleksandra nadomaak Kalemegdana zadržala je do danas prvobitno ime, a i mnoge od poslastica.
– Kada je počeo “Pelivan” da radi prodavali su se tradicionalni kolači: baklave, sudžuk i alve. Kasnije su došle šampite i krempite, a danas imamo pored tih i savremene poslastice kao što je, primera radi, čiz kejk – ispričao je ranije za Blic Mussab, Mustafin čukununuk, koji zajedno sa braćom Barom i Suhaibom drži poslastičarnicu.
Pelivan je poznat i po sladoledu, a za njegov sadašnji ukus Beograđani duguju zahvalnost Mussabovom djedu Aziru Pelivanoviću bez kojeg ne bi bilo ni poslastičarnice.
Kada su Nijemci u bombardovanju 1941. srušili njihovu staru posalstičarnicu kod zgrade Albanije, Azir je u rekordnom roku poslastičarnicu preselio na novu lokaciju, na kojoj se nalazi i danas.
U ovoj poslastičarnici Beograđani su pojeli prvi sladoled na kugle.
Sladoled se u Pelivanu već više od 80 godina pravi po istom receptu, a ni danas nije rijetkost da se i po 30 minuta čeka red za ledenu poslasticu kod Pelivana.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu