A bila je seksualno zlostavljana i ucjenjivana na internetu od strane studenta iz Severne Irske, čiji zločin je opisan kao “najveći slučaj ketfišinga u Velikoj Britaniji”.
Aleksander Makartni (26) iz okoline Njurija, okrug Arma, osuđen je na doživotnu kaznu sa najmanje 20 godina zatvora zbog ubistva Simaron i ekstremne seksualne eksploatacije drugih mladih djevojaka.
U tragičnom preokretu događaja, Simaronin otac, Ben, veteran američke vojske, oduzeo je sebi život 18 mjeseci kasnije. Nije znao da je njegova kćerka bila žrtva zlostavljanja niti zašto je sebi oduzela život.
Njeni baka i deka, Pegi i Tomas, pokušali su da opišu bol koju osjećaju u izjavi koja je pročitana na sudu.
– Naši životi više nikada neće biti isti. Nismo uspjeli da je vidimo kako diplomira, da se uda ili ima djecu. Osjećamo se kao da su je ukrali od nas, a naši životi su zauvijek promijenjeni – pisalo je u izjavi.
Simaron Tomas je živela sa majkom, ocem, bratom i sestrom. Bili su obična američka porodica, ali 2018. je jedan čovjek unio nemir u njihove živote i uništio cijelu porodicu.
Cimarron Thomas: Online killer 'robbed us of our granddaughter' – BBC News https://t.co/UtTG2DQOQi
— Rieko🖤💙⭐️⭐️ (@rieko9261) October 26, 2024
Alexander McCartney, 26, of #Belfast, #NorthernIreland, was sentenced to life in prison for online child sexual abuse & blackmail that led to the suicide of 12-year-old Cimarron Thomas in #BrucetonMills, #WestVirginia
McCartney, dubbed "Britain's worst catfish," targeted over… pic.twitter.com/ajhhrf9WJK
— True Crime Updates (@TrueCrimeUpdat) October 29, 2024
Koristeći lažni identitet, Makartni je Simaron kontaktirao na internetu i počeo da joj laska i dijeli komplimente na račun izgleda, prije nego što je nagovorio da mu pošalje intimnu fotografiju. Sud je čuo da ju je tokom prve nasilne interakcije držao na mreži sat i 45 minuta, zahtevajući slike seksualnog i ponižavajućeg karaktera. Rekao joj je da će, ako mu ne pošalje još fotografija, objaviti one koje već ima na internetu.
Simaron se vratila u školu i nikome nije rekla za zlostavljanje. Makartni je nastavio da proganja Simaron i kontaktirao ju je četiri dana kasnije koristeći drugi lažni nalog, rekavši: “Hoću da se još jednom igramo“.
Iako je preklinjala Makartnija da prestane i bila vidno uznemirena, predator je rekao Simaron da “obriše suze” i uvuče svoju mlađu devetogodišnju sestru u seksualni čin. Simaron je odbila i rekla da bi se radije ubila. Makartni je zatim uključio štopericu i rekao joj: “Zbogom i srećno”. Tri minuta kasnije, Simaron je pronašla njena mlađa sestra, koja je ušla u sobu misleći da čuje zvuk pucanja balona.
Simaron je sebi pucala u glavu iz vatrenog oružja koje je legalno bilo u posjedu njene porodice, zatim je odvedena u bolnicu gde je proglašena mrtvom.
Tog kobnog dana u maju 2018. kada je Simaronina 9-godišnja sestra pronašla kako leži na podu spavaće sobe njihovih roditelja sa pištoljem pored sebe, porodica nije imala pojma zašto je sebi oduzela život, niti je znala za torturu koju je prolazila.
Majka djevojčice Stefani rekla je istražiteljima da možda nije bila sigurna u svoju seksualnost. Osamnaest mjeseci kasnije, Simaronin otac je takođe sebi oduzeo život.
Zatim, u aprilu 2021. godine neposredno pre nego što je Makartni trebalo da bude optužen za neke od optužbi u vezi sa slučajem, istražitelji su otkrili šta se dogodilo Simaron. Makartni je tada optužen za ubistvo iz nehata za koje se izjasnio krivim. Priznao je još oko 185 optužbi koje su uključivale oko 70 djece uzrasta 10 do 16 godina.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu