Politika

(FOTO) ISPRAVLJENA NEPRAVDA Vatrogascima ipak neće biti smanjene plate

U Narodnoj skupštini Republike Srpske, danas ja usvojen niz zakona, među kojima i Zakon o platama za zaposlene u jedinicama lokalne samouprave.

(FOTO) ISPRAVLJENA NEPRAVDA Vatrogascima ipak neće biti smanjene plate
FOTO: VATROGASNO-SPASILAČKA BRIGADA BANJALUKA/FACEBOOK/SCREENSHOOT

Nakon što je Sindikat uprave Republike Srpske vršio konstantan pritisak i lobiranje na predstavnike vlasti da se ispravi nepravda prema vatrogascima, danas je to i urađeno kroz amandman Vlade Republike Srpske.

-Nakon korekcije ove platne grupe, sve kategorije zaposlenih dobiće dugo čekano povećanje zarada. Ostaje gorak ukus, jer se ovo pitanje uređuje kroz zakon, ali se pokazalo i da istinska borba Sindikata može uticati da se ispravi načinjena nepravda prema našim vatrogascima – poručili su iz Sindikata uprave Republike Srpske.

Najavljuju da će pokrenuti inicijativu za zaključivanje kolektivnog ugovora kako bi se usaglasila sva otvorena pitanja, za koje je zakon predvidio da će se urediti kroz Posebni kolektivni ugovor.

Pročitajte još

Po novom zakonu, da je bio usvojen u predloženom obliku, svi radnici lokalne samouprave bi dobili veće plate, osim vatrogasaca, kojima bi plate bile smanjene.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu