Nakon višegodišnjeg bjekstva, uhapšen je 10. juna 2010. godine pri pokušaju ilegalnog ulaska u Srbiju. Teretio se za niz krivičnih djela, uključujući ubistva, otmice i terorističke akte, zbog čega je osuđen na kaznu od 35 godina zatvora koju trenutno izdržava u Zabeli.
Miloš Simović, čiji se lik pojavljuje u seriji “Sablja” dospio je u ruke srpske policije 10. juna 2010. godine, nakon što je ranio Sretka Kalinića u Zagrebu i ilegalno prešao granicu sa Hrvatskom. Njih dvojica su se krili sedam godina, uz pomoć jataka iz regiona, nakon bjekstva iz zemlje poslije ubistva premijera Zorana Đinđića. Iako pod Interpolovom potjernicom, uspijevali su dugo da izbjegnu hapšenje sve dok nisu zaratili zbog ličnih nesuglasica. Pričalo se da je Simović pucao u Kalinića dok su roštiljali, jer je navodno saznao da Kalinić ima aferu sa njegovom ženom.
Pratio žrtve klana i pripremao teren za likvidacije
Simović je važio za jednog od najopasnijih članova bande Dušana Spasojevića Šiptara. Njegova uloga u klanu bila je da prati žrtve i pripremi teren za likvidacije koje je izvršavao Sretko Kalinić, glavni egzekutor klana.

Bio je zadužen i za uklanjanje tijela, hladnokrvno kopajući grobove za žrtve Zemunskog klana. Zbog posla koji je obavljao “Zemunci” su se bolesno šalili da mu za rođendan kupe rovokopač.
On je u odsustvu osuđen na maksimalnih 40 godina zatvora zbog učešća u atentatu na premijera Zorana Đinđića i druge zločine zemunskog klana.
Simović osuđen za otmice biznismena
Pored ove kazne, Simović je osuđen i na osam godina zatvora zbog otmica biznismena Miroslava Miškovića i Dragoslava Vukovića. Dodatne tri i po godine zatvora dobio je zbog niza drugih, “sitnijih” krivičnih djela.
Po povratku u Srbiju, Miloš Simović i Sretko Kalinić suočili su se sa novim suđenjima za zločine počinjene tokom devedesetih godina. Obojica su osuđena na višegodišnje kazne zatvora zbog pokušaja ubistva Andrije Draškovića i Zorana Nedovića Šoka, kada su stradali njihovi tjelohranitelji. Simović je za ove zločine dobio 35, a Kalinić 30 godina zatvora.
Pokušao da ubije kolegu Sretka Kalinića
Simović je osuđen i na šest godina zatvora zbog ranjavanja Kalinića u Zagrebu, što je na kraju dovelo do hapšenja obojice bjegunaca.

Za otmicu Miškovića dobio milion
Svjedok saradnik Miladin Suvajdžić, poznat i kao Đura Mutavi, otkrio je detalje o učešću Miloša i njegovog brata Aleksandra Cvetkovića u otmici biznismena Miroslava Miškovića 2001. godine. Otkupnina za Miškovića iznosila je sedam miliona maraka, a braća Simović su dobila milion maraka da podijele među sobom.

Polovinu ukupnog otkupa uzeo je Milorad Ulemek Legija.
– Ja sam dobio kilogram heroina na poklon zbog svog učešća u praćenju – priznao je Suvajdžić.
“Karijeru” započeo kao sitni lopov iz Zemuna
Prema tvrdnjama Sretka Kalinića, iznešenim u jednoj od tri knjige koje je objavio tokom boravka u zatvoru, braća Simović su svoju kriminalnu karijeru započela kao sitni lopovi. U svojim knjigama Kalinić Miloša naziva “Derpe Glavato”, a Aleksandra “Debil”.

– Ljudi po Zemun Polju nisu mogli ostaviti lopatu, grabulje, što god nađu sve pokradu, a kad kući donesu agregat, onda ih majka časti kohom. Imali su u šteku više lopata od Kineza koji prave auto-puteve kod nas. Bili su puka sirotinja. Kad su upoznali Spasojevića, naučio ih je da kradu kola i dovoze ih njemu, tad su počeli da zarađuju nešto – naveo je Kalinić.
Kako je dobio nadimak “Derpe Glavato”
Objasnio je i kako je Miloš stekao pogrdni nadimak “Derpe Glavato”.
– Derpe Glavato je zasmijavao Spasojevića svojim glupostima i on ga je gotivio zbog toga. A taj nadimak je dobio kada ga je zatekla patrola policije u kolima sa muškarcem. Policajac ga je prepoznao i pitao: ‘Jesi li ti to, Simo?’ Simo i dalje ćuti i krije se iza leđa gole ljudine koja mu sjedi u krilu – napisao je on.

Međutim, braća Simović su kasnije šokirala javnost tvrdnjama o umiješanosti u neke od najtežih zločina. U januaru 2014. godine, otkrili su istražiteljima da je po nalogu Dušana Spasojevića i Milorada Ulemeka Legije trebalo da likvidiraju Ratka Romića i Miroslava Kuraka, pripadnike Državne bezbjednosti, za koje im je rečeno da su umiješani u ubistvo novinara Slavka Ćuruvije.

Na osnovu njihovih iskaza pokrenuta je istraga i suđenje pripadnicima DB, ali su braća Simović na sudu odbila da svjedoče, navodeći strah za bezbjednost svojih porodica. Slično je postupio i Milorad Ulemek Legija, koji je u jednom trenutku čak tvrdio da mu je Radomir Marković, tadašnji šef DB, nudio da ubije Ćuruviju, što je Marković negirao. Suđenje je okončano oslobađajućom presudom zbog nedostatka dokaza.
Na cjeduljici napisao ime nalogodavca za ubistvo Đinđića
Nudeći se za status svjedoka saradnika, Miloš Simović je u septembru 2011. godine specijalnom tužiocu Miljku Radisavljeviću na cjeduljici napisao ime osobe koja je navodno naručila ubistvo premijera Zorana Đinđića. Istraga po tom pitanju nikada nije pokrenuta.

Braća Simović su navodno otkrila lokaciju gdje je Zemunski klan zakopao 22 miliona evra i više od 10 kilograma zlatnika, koje im je na čuvanje dao Dušan Spasojević. Međutim, ništa od navedenog nikada nije pronađeno, piše Blic.
Hapšenje Miloša Simovića označilo je kraj višegodišnje potrage za jednim od najtraženijih bjegunaca u Srbiji. Njegovo ime ostaje trajno upisano u istoriju srpskog kriminala, kao simbol jednog mračnog perioda obilježenog nasiljem i bezakonjem.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu