Magazin

(FOTO) KUPAĆI KOJI ĆE SE NOSITI OVOG LJETA Model naročito pristaje ženama sa oblinama, a ovo je boja koja dominira

U broju Vogue.fr za jun/jul 2025. godine, moda nas vodi na „Eskal u Sent Bart“ gdje su snimljene ključne ljetnje trendove za narednu sezonu. Među njima posebno se izdvaja crni jednodjelni kupaći kostim, jednostavan ali efektan, koji nosi top model Ida Hejner.

Djevojka stoji u moru
FOTO: FREEPIK

Uz tenis ogrlicu i ležerno raščupanu kosu, ovaj look je pravi povratak minimalizmu iz devedesetih, koji se već nekoliko sezona ponovo vraća u modu.

S tim u vezi lako možemo zaključiti da minimalistički, elegantni stil ponovo oblikuje naš garderober, pa i onaj ljetnji. Ove sezone su hit jednodjelni kupaći sa preciznim, skulpturalnim i grafičkim krojevima, koji su seksi, ali u isto vrijeme nenametljivi i sofisticirani.

Ova jednostavnost nekada je naglašavala ljepotu legendarnih modela kao što su Sindi Kraford i Klodija Šifer, koje su fotografisali Artur Elgort i Elen fon Anvert.

Danas ove legende redovno objavljuju svoje vintage fotografije na društvenim mrežama i podsjećaju nas zašto je minimalistički stil bezvremenski.

Pročitajte još

Kako izabrati savršen minimalistički jednodjelni kupaći ovog ljeta?Ovog ljeta u prvom planu su modeli sa grafičkom asimetrijom koji donose zanimljive, neočekivane linije i efektnu formu. Takođe, veoma su popularni kupaći sa tankim, „spageti“ bretelema koje odišu jednostavnošću i elegancijom. Skulpturalni krojevi sa naglašenim oblinama i glamuroznim detaljima savršeno ističu figuru, dok duboki izrezi vizuelno produžuju noge i donose dozu seksepila, ali bez preterivanja. Kao zanimljiv kontrast, mnogi modeli imaju diskretne detalje poput obruba u drugoj boji, što daje novu dimenziju minimalističkom dizajnu.

Kada je riječ o bojama, minimalistički modeli su savršena prilika da eksperimentišete sa nijansama. U trendu su topli tonovi poput čokoladno braon i intenzivne crvene, ali ne izlazi iz mode ni večna crna, kao ni čista bijela koja preplanuli ten čini još upečatljivijim, piše Ona.rs.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu