Naime, Boban Stojanović je osam godina nakon smrti oca napisao emotivnu objavu i podijelio niz fotografija iz djetinjstva.
– Na današnji dan prije sedam godina ubio se moj otac. To kad čovjek ode jer se ubije, drugačije je od prirodne smrti, posve različito nego onda kad neko mirno umre u snu. Zato ne volim kada se kaže da je neko umro od suicida. Ljudi se ubiju, oduzmu sebi život i to je tako. Treba poštovati takvu odluku.
Moj je tata volio foto kamere. Imao ih je nekoliko. Najviše je volio jedan masivni, teški “Zenit” aparat. Njime je napravio mnogo lijepih slika moje mame i mene malog. Neki fotografi su mu govorili da “ima oko” i da treba da se ozbiljnije bavi fotografijom.
Znam da je ostavio pismo. Nikad ga nisam pročitao. A, i ne moram. Jedino što sam se pitao je kako njegove lijepe plave oči, talentovane da uhvate lijepe trenutke, tog jutra nisu mogle da uhvate makar jedan, mali razlog da nastavi da živi. Ljubičicu, kamen neki mali svjetlucavi, neku pticu, nešto… To je, očigledno, ostavio meni u amanet.
Od tada se svakog dana pitam kako živim i gdje želim da budem. Sa kim da se družim i čije priče da slušam. U šta želim da gledam i gdje, jednog dana, želim da odem s ovog svijeta. Možda nije bio dovoljno dobar otac za života, ali je najbolji sada. I tu smo u balansu.
Juče sam, kao rijetko kada, ubrzao sam korak ka metrou. Mahnuo sam vozaču, ali on nije htio da mi otvori vrata. Naredni voz je dolazio za 8 minuta. U tom trenutku dva goluba koja su se jurila u letu, nađu se iznad moje glave i jedan je bio tako nisko da sam osjetio vjetar od njegovih krila. I na koljeno mi padnu dva perca. Baš onako kako tata i ja stojimo na slici. Sve ima smisla ako se razumije – napisao je.
Inače, Boban Stojanović se 2013. godine takmičio u “VIP Veliki brat”, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu