Naime, njena crvena haljina privukla je pažnju kineskog konzula u Denpasaru Zhanga Zhishenga. Takođe je objavio komentare korisnika Weboa, koji tvrde da je čipka na haljini napravljena u fabrici u Mabuu u Kini. Korisnici spomenute društvene mreže su zaposleni u toj fabrici.
– Optuživanje Kine je posao. Kupovanje kineskih proizvoda je život. Prekrasnu čipku na haljini zaposlena jedne kineske kompanije prepoznala je kao svoj proizvod – napisao je.
Accusing China is business. Buying China is life.The beautiful lace on the dress was recognized by an employee of a Chinese company as its product. pic.twitter.com/SfPyM4M02Z
— Zhang Zhisheng 张志昇 (@salahzhang) April 14, 2025
Reakcije na haljinu koju je nosila Leavit pojavljuju se dok su TikTok preplavili snimci o tome koliko luksuznih brendova koristi Kinu za proizvodnju torbica i drugih skupocjenih modnih komada.
Suzan Skafidi, osnivačica Pravnog modnog instituta pri Univerzitetu Fordham, rekla je:
– Nakon što danima kruže kineske objave na platformi TikTok da se luksuzna moda zapravo proizvodi u Kini, što su preuveličane priče s vrlo malo istine, nije ni čudno da je crvena haljina portparolke Bijele kuće predmet slične propagande. Najbolji odgovor Leavit na to bi bio da se na narednom brifingu pojavi u haljini odevenoj naopako, s izloženim etiketama, ako u svom garderoberu bude mogla naći rijetku etiketu ‘Napravljeno u SAD-u'“
Kao odgovor na Trsmpovu odluku da Kini uvede carine od 145 odsto, zvanični Peking je povećao carine na američki uvoz na 125 odsto, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu