Hronika

(FOTO) "NAŠ SVIJET JE POSTAO TIŠI" Djevojčica Eva pala sa 6. sprata zgrade u Mostaru, teške povrede nije preživjela

Udruženje za Down sindrom Mostar oglasila se povodom tragičnog gubitka djevojčice Eve koja je preminula nakon povreda koje je zadobila u nesreći nakon pada sa zgrade.

Djevojčica pala sa 6. sprata u Mostaru
FOTO: UDRUGA ZA DOWN SINDROM MOSTAR/FACEBOOK/SCREENSHOT

Naš svijet je postao tiši… gubitak naše Eve ostaviće trajnu ranu u srcima svih koji su imali sreću poznavati je – objavilo je Udruženje za Down sindrom na društvenim mrežama.

U kratkoj objavi je istaknuto da je Eva svojom hrabrošću u svakodnevnim borbama i malim pobjedama, naučila druge kako voljeti, biti strpljiv i nježan.

– Tvoj svijet bio je ispunjen nevjerovatnom snagom koja će zauvijek živjeti u našim uspomenama na tebe, u svakoj osobi koju si dotakla u svom nepravedno kratkom životu. Tvoj osmijeh, tvoja sreća i tvoja čista duša, živjeće kroz tvoje male i velike prijatelje. Hvala ti za svaki zagrljaj, svaki pogled, svaki znak ljubavi – znaj da ćemo ih s ponosom čuvati u našim srcima i dijeliti dalje. Sad spavaj mirno Anđele naš, čuvaj svoje male prijatelje i počivaj u miru Božjem –  zaključeno je u dirljivoj oproštajnoj poruci Udruženja.

Djevojčica, koja je juče pala sa šestog sprata zgrade u Mostaru, preminula je u poslijepodnevnim satima od zadobivenih ozljeda, potvrdio je portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona, Ljudevit Marić.

– Nažalost, djevojčica je preminula od zadobijenih povreda – izjavio je Marić.

Nakon što je primljena u mostarsku bolnicu, djevojčica je hospitalizovana na Odjeljenju za anesteziju, reanimaciju i intenzivno liječenje, s teškim povredama koje su bile opasne po život, prenosi N1.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu