Ona je bila zdrava djevojčica do svoje četvrte godine. Sada jedva hoda, slabo hvata predmete rukama, nema stabilnu ravnotežu, teško žvaće i guta hranu, a govor joj se sveo na dvije do tri, teško razumljive, riječi.
Nakon godinu dana borbe, porodica je iscrpila sve mogućnosti liječenja Mihaeline bolesti na našim prostorima, a s vremenom se, kažu, nažalost, očekuje pogoršanje njenog zdravstvenog stanja.
Ona sada treba našu pomoć!
Porodica je nedavno saznala za kliniku u Južnoj Koreji – YJ Care Clinic, specijalizovani centar za liječenje distonije, koji se ovim oboljenjima bavi više od dvije decenije.
Ali, prepreka su veliki troškovi liječenja.
Jedan odlazak u Južnu Koreju, kako je navedeno u apelu porodice, košta između 45.000 i 50.000 evra, a Mihaeli će biti potrebna najmanje tri takva odlaska.
Ukupni trošak iznosi oko 150.000 evra, zbog čega svi trebamo da se uključimo kako bismo pomogli ovoj hrabroj djevojčici.
Prvi odlazak je planiran za polovinu avgusta ove godine, što znači da imamo rok od dva mjeseca da prikupimo potrebna sredstva.
Uplate se mogu izvršiti na sljedeće račune:
Žiro račun (BiH):
Marija Lukić -1613000100383318
Devizni račun (inostranstvo):
Marija Lukić – BA391612000107365816
SWIFT CODE: RZBABA2S
Raiffeisen Bank
Narodnog Heroja Miloša Zekića bb Šekovići
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu