Društvo

(FOTO) Priključeno oko 1.400 domaćinstava: U Šamcu za 3 godine izgrađeno više od 100 kilometara vodovodne mreže

U mjesnoj zajednici Gajevi svečano je puštena u rad novoizgrađena vodovodna mreža u dužini od 18 kilometara, sa ukupno 146 novih priključaka.

(FOTO) Priključeno oko 1.400 domaćinstava: U Šamcu za 3 godine izgrađeno više od 100 kilometara vodovodne mreže
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

Sredstva za realizaciju ovog projekta u visini od 500.000 KM obezbijeđena su djelimično iz doprinosa građana u iznosu od 160.000 KM, dok je preostali dio finansiran iz budžeta opštine Šamac i uz podršku MEG projekta, bez ijednog kreditnog zaduženja.

Radovi su trajali šest mjeseci, a izvođač radova bilo je preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ iz Šamca. Ovo je već šesta mjesna zajednica na području opštine Šamac čiji su stanovnici dobili pristup pitkoj i zdravoj vodi, zahvaljujući zajedničkom angažmanu građana i lokalne uprave.

U posljednje tri godine, na području opštine Šamac izgrađeno je više od 100 kilometara nove vodovodne mreže, priključeno oko 1.400 domaćinstava u šest mjesnih zajednica, što predstavlja jedno od najznačajnijih ulaganja u infrastrukturu u proteklom periodu.

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević izjavio je da je strateško opredjeljenje opštine proširenje vodovodne mreže na cijelom području.

FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA
FOTO: USTUPLJENA FOTOGRAFIJA

– Vodovodna mreža u Gajevima izgrađena je bez ijedne konvertibilne marke kredita, isključivo uz učešće građana, sredstva iz budžeta i podršku međunarodnih organizacija. Rezultati ovakvih ulaganja tek će u godinama pred nama pokazati svoj puni značaj – istakao je Milićević, zahvalivši se stanovnicima Gajeva i preduzeću „Vodovod i kanalizacija“.

On je dodao da je u Strategiji lokalnog ekonomskog razvoja definisan nastavak širenja vodovodne mreže, te najavio razgovore sa stanovnicima mjesnih zajednica Donja Slatina i Kornica, kao i drugih područja, sa ciljem da svi građani dobiju pristup pitkoj vodi.

Direktor preduzeća „Vodovod i kanalizacija“ Mihajlo Đurđević naglasio je da je u okviru projekta izgrađeno 17,8 kilometara nove mreže, bušen je bunar dubine 125 metara i prečnika 160 milimetara, a pritisak u mreži je 4,2 bara. Voda je, kako je istakao, zdravstveno ispravna i bezbjedna za piće.

Pročitajte još

Do sada je priključeno 137 domaćinstava u Gajevima, a besplatno smo obezbijedili priključke za crkvu, školu i groblje. Građani su učestvovali sa po 1.100 KM u tri rate i veoma su zadovoljni – rekao je Đurđević.

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Gajevi Čedomir Lukić naglasio je da je ovo jedan od najznačajnijih dana za mještane Gajeva, jer su zajedničkim snagama uspjeli da obezbijede pitku vodu, što je od velikog značaja za cijelu zajednicu.

A.E.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu