Politika

(FOTO) "UPALIO SVIJEĆU I POMOLIO SE BOGU" Vučić obišao manastir Zaova koji datira od 1385. godine

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas posjetu Braničevskom okrugu, tokom koje će prisustvovati otvaranju nove dionice Dunavskog koridora.

aleksandar vučić
FOTO: BUDUCNOSTSRBIJEAV/INSTAGRAM/SCREENSHOT

On je posjetio u selu Drmno kod Požarevca Kuću meda “Milošević”, gdje ga je dočekao domaćin Dejan Milošević sa porodicom. Porodica Milošević se pčelarstvom bavi od 1947. godine i već četiri generacije se bave ovim poslom.

Imaju 800 košnica i proizvode sve vrste meda i ostale pčelinje proizvode, uključujući i šampanjac od meda, koji prave jedini u Srbiji.

Vučić je u Malom Crniću obišao Manastir Zaova, gdje ga je dočekao otac Marko Pekić sa porodicom, a ispred manastira sačekala i grupa građana sa kojima je razgovarao.

Pročitajte još

Po predanju, prvobitna crkva Svetih Arhangela Mihaila i Gavrila izgrađena je 1385. godine, a manastir se prvi put pominje 1467. godine u turskim spisima.

Današnju crkvu je podigao knez Miloš u 19. vijeku, a freske na novoj crkvi živopisao je 1849. godine djeda čuvene srpske slikarke Milene Pavlović Barili, Živko Pavlović.

Trenutno manastirska crkva služi kao parohijska crkva za tri okolna sela.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu