Društvo

(FOTO) Uzela zlatni pehar i opravdala svoje zvanje: Dejana je NAJBRŽA ŽENA Žandarmerije Srbije, MUP ponosan na svoju koleginicu

U "Belom krosu”, jednom od najprestižnijih i najdugovečnijih trkačkih manifestacija u regionu koji je juče održan 58. put u Beogradu u Parku prijateljstva na Ušću, osim građana takmičili su se i pripadnici Vojske i Policije, a iz redova Žandarmerije ubedljivu pobjedu odnijela je mlada Dejana Ivković.

(FOTO) Uzela zlatni pehar i opravdala svoje zvanje: Dejana je NAJBRŽA ŽENA Žandarmerije Srbije, MUP ponosan na svoju koleginicu
FOTO: MUP SRBIJE

Dejana iz Odreda Žandarmerija u Beogradu trijumfovala je prvim mjestom u trci vojske i policije za žene. Ne skidajući osmijeh s lica u ruke je uzela zlatni pehar.

Svakodnevni treninzi koji iziskuju nevjerovatan napor i snagu doveli su Dejanu da trijumfa koja je prva prošla kroz crvenu traku i opravdala svoje zvanje u Žandarmeriji Srbije, prenosi Blic.

Tim povodom Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) na svom Instagram profilu podijelilo je ovu radosnu vijest uz čestitke za izvanredan uspjeh:

– Naše kolege iz Odreda Žandarmerije u Beogradu učestvovale su na 58. Belom krosu i pokazale izvanredne veštine! Posebno se ponosimo Dejanom Ivković, koja je zasluženo osvojila 1. mjesto u trci vojske i policije za žene! – napisao je MUP na svom Instagram profilu.

Pročitajte još

U ukupno osam trka na distancama od 1.500 metara, zatim na 4,5 i šest kilometara učestvovalo je 246 takmičara, a vremena ostvarena na „Belom krosu” bodovala su se za “Svjetski kros tur”, piše u saopštenju Grada Beograda.

FOTO: MUP SRBIJE
FOTO: MUP SRBIJE

Bile su tu i promotivne trke za pripadnike Vojske i Policije, sa kojima generalno radimo kada je reč o svim dešavanjima u vezi sa Beogradskim maratonom. Sledeće godine ćemo nastojati da realizujemo i trku veterana, tako da su sve to neke lepe i dobre stvari koje ćemo raditi. Ideja je da „Beli kros” poraste i da se vrati stari sjaj jednoj od najtradicionalnijih atletskih manifestacija u zemlji – zaključio je direktor Beogradskog maratona Darko Habuš.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu