Gradiška ide krupnim koracima naprijed, a sve što je republička vlast uradila ovdje do sada biće nastavljeno i u budućnosti kako bismo bili na usluzi građanima – rekla je Cvijanovićeva.
Cvijanovićeva je izrazila zadovoljstvo pokazanom sposobnošću Gradske uprave u prethodnim godinama da privuče strane investitore, ali i da osmišljava kvalitetne projekte i da njima privuče sredstva iz domaćih i međunarodnih institucija.
– To su pokazatelji koji govore da je Gradiška lider u toj oblasti i raduje me što smo kroz dobru saradnju prethodnih godina napravili čvrst most između republičkih i lokalnih vlasti i na taj način obezbijedili da mnogi projekti ovdje budu realizovani – rekla je Cvijanovićeva novinarima u Gradišci nakon sastanka sa gradonačelnikom Zoranom Adžićem.
Ona je istakla značaj ove saradnje da bi se prepoznale, ali i sprovele u djelo potrebe građana, te izrazila podršku upornosti gradske vlasti da pronađe načine da realizuje projekte važne za građane.
– Proteklih godina smo u strateške projekte u Gradišci uložili više od 400 miliona KM i time kao Republika pokazali svoj odnos prema gradu i razvoju, jer Gradiška raspolaže brojnim geografskim i lokacijskim kapacitetima, zbog čega je dodatno zanimljiva i stranim investitorima – rekla je Cvijanovićeva.
Ona je izrazila zadovoljstvo što se popunjava industrijska zona, te što je sve više zainteresovanih stranih ulagača da u Gradišci otvore svoja postrojenja i stvaraju nove prilike za zapošljavanje ljudi.
– Nema odliva radne snage, što je veoma značajno za nove investitore, a posebno me raduje sve veća potreba za vrtićkim smještajem, te izgradnjom novih i dogradnjom postojećih vrtića – rekla je Cvijanovićeva.
Ona je navela da je na sastanku razgovarano o načinima da se te potrebe realizuju, te najavila da će iz budžeta predsjednika Republike biti izdvojen dio sredstva za dogradnju vrtića u Novoj Topoli, kojom će biti obezbijeđen dodatni smještaj za oko 100 ili 120 djece.
Cvijanovićeva je napomenula da je sve veća potreba za dodatnim smještajnim kapacitetima vrtića posljedica novih zapošljavanja u Gradišci.
Ona je napomenula da će razvoju Gradiške značajno doprinijeti saobraćajni i putni projekti koji su u završnoj fazi, kao što je izgradnja novog mosta preko Save.
– To će značiti sasvim novu Gradišku, rasterećenu sa aspekta saobraćaja, ali i protoka ljudi i robe koji prelaze granicu sa Hrvatskom. Biće tu mnogo posla, ali isto tako i novih sadržaja – rekla je Cvijanovićeva.
Nakon sastanka, Cvijanovićeva i Adžić posjetili su Hram Pokrova Presvete Bogorodice i lokaciju planiranu za realizaciju projekta “Srpska varoš”.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu