Svijet

Hitno prebačen u bolnicu: Mladić se probudio na sopstvenoj kremaciji

Muškarac iz Indije, Rohitaš Kumar (25), koji je bio proglašen mrtvim, probudio se na sopstvenoj kremaciji, neposredno prije nego što je trebalo da bude spaljen, jer ljekar nije uradio obdukciju.

ljekar
FOTO: KAROLINA GRABOWSKA/PEXELS

Kumar, koji je imao problema sa sluhom i govorom, doveden je u bolnicu nakon što je imao epileptični napad.

Ljekar je proglasio smrt, ali, umjesto da uradi obdukciju, telo je odnijeto pravo u mrtvačnicu, a zatim na kremaciju, prema hinduističkim običajima.

Pročitajte još

Načelnik bolnice rekao je da je ljekar izradio izvještaj sa obdukcije bez da je stvarno izvršio obdukciju.

Tijelo je poslato na kremaciju, ali je neposredno prije nego što je trebalo da bude zapaljen, Kumar počeo da diše, piše Euronews.

On je hitno vraćen u bolnicu, ali je kasnije preminuo. Tri ljekara su suspendovana, a policija je pokrenula istragu.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu