Hronika

INCIDENT NA SKUPU U PETROVU Policajci intervenisali zbog tuče, pa napadnuti, uhapšene 3 osobe

Policijski službenici Policijske stanice Petrovo i Jedinice Žandarmerije su juče uhapsili P.G. iz Doboja, zbog sumnje da je počinio krivično djelo sprečavanje službenog lica u vršenju službene radnje, te M.G. iz Doboja i Z.S. iz Petrova, zbog počinjenih prekršaja iz oblasti Zakona o javnom redu i miru.

INCIDENT NA SKUPU U PETROVU Policajci intervenisali zbog tuče, pa napadnuti, uhapšene 3 osobe
FOTO: ALEKSANDAR GOLIĆ/RINGIER

Naime, Policijskoj stanici Petrovo je istog dana, oko 19.10 prijavljeno da je u improvizovanom ugostiteljskom objektu tokom javnog skupa na području Petrova, došlo do narušavanja javnog reda i mira tučom više osoba.

Pročitajte još

-Postupajući po prijavi, policijski službenici su na licu mjesta zatekli Z.S. koji je oglušio o zakonito naređenje policijskog službenika i nastavio sa narušavanjem javnog reda i mira nepristojnim ponašanjem, nakon čega je uhapšen. Tokom daljeg postupanja P.G. je fizički napao dva policijska službenika, nanijevšiim lake tjelesne povrede, a M.G. je ometao policijske službenike prilikom hapšenja navedenog lica i oglušio se o zakonito naređenje policijskog službenika, nakon čega su obe osobe uhapšene – tvrde u PU Doboj.

Dodali su da je povrijeđenim policijskim službenicima ukazana medicinska pomoć u Domu zdravlja u Petrovu, gdje su im konstantovane lake tjelesne povrede.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj, pod čijim nadzorom se preduzimaju dalje mjere i radnje.

Šest osoba uhapšeno zbog masovne tuče