Hronika

ČETVORO POVRIJEĐENIH Oglasila se radnica Hitne pomoći o nesreći u Sarajevu, jedna osoba preminula

Dr Rijada Blažević specijalista urgentne medicine je potvrdila da je dispečerski centar Zavoda za hitnu medicinsku pomoć u 12 sati primio više poziva od sugrađana da se desilo iskakanje tramvaja s tramvajskih šina.

Tramvajska nesreća u Sarajevu
FOTO: FENA/AMER KAJMOVIĆ

Odmah su dvije ekipe upućene istovremeno na teren jer smo sumnjali da ima više povrijeđenih, s obzirom na događaj koji se desio.

– Jedna ekipa je bila u pripravnosti, jer te ekipe koje su došle odmah rade trijažu i pozivaju ako je potrebno dalje. Ekipe na licu mjesta su zatekle četvero povrijeđenih s tim što je jedna pacijentica odvezena sanitetom Doma zdravlja koji se našao tu u blizini u vrijeme tragedije.

– To je bila teža tjelesna povreda i kolege iz Doma zdravlja su je transpotovale u Opštu bolnicu. To je jedna pacijentica – rekla je dr Blažević koja je zaposlenica Hitne pomoći.

Pročitajte još

Dodala je da je jedna ekipa pregledala, zbrinula i transportovala jednu pacijenticu s povredom glave i potkoljenice na Klinički centar, a druga ekipa Hitne pomoći je pregledala i zbrinula dva pacijenta, te ih transportovala na Klinički centar.

– Nažalost jedno lice je preminulo – rekla je dr Blažević.

Podsjećamo, građane BiH potresla je vijest o tramvaju koji je danas nešto prije 12 sati iskočio iz šina kod Zemaljskog muzeja BiH u Sarajevu, prenosi Avaz.